Amerykańsko-francuski maraton kończy się zwycięstwem G2

Autor: Jan Miękina

Prawie 40 rundowe spotkanie drużyn z bilansem 1-1 na mapie de_cobblestone ostatecznie daje zwycięstwo francuskiej drużynie G2 Esports.

Wygranie rundy pistoletowej nie dało amerykanom praktycznie żadnej przewagi, ponieważ przegrali oni pozornie prostą rundę antyeco. Wraz z nią przepadły dwie kolejne. Przy kolejnym fullu Cloud9 nabrało nieco rozpędu i wygrało następujące 5 rund. Ostatecznie połowa zakończyła się wynikiem 8-7 dla drużyny „shrouda”.

Po zamianie stron G2 nie popełniło błędu przeciwników, wygrywając pierwsze 3 rundy połowy. Następnie drużyny na zmianę zaczęły wygrywać po kilka rund z rzędu. W dzisiejszym dniu wyjątkowo aktywni są snajperzy i mowa tu nie tylko o tym meczu. W tym konkretnym przypadku to „Skadoodle” zabłysnął parę razy. Szczególnie przy obronie matriksa z trzema perfekcyjnymi fragami. Niestety nie przeszkodziło to drużynie G2 w zdobyciu aż 5 punktów meczowych. Z których… wszystkie przegrali. Tak jest, pod koniec meczu C9 się w końcu rozbudziło, dociągając do wyniku 15:15.

W dogrywce to jednak G2 zaprezentowało lepszego counter-stike’a wygrywając 4:2, ostatecznie zamykając mecz wynikiem 19:17.

Więcej informacji o PGL Major Kraków 2017 przeczytacie w naszym wademekum.

Mecze PGL Major Kraków 2017 można oglądać na streamie Piotra „Izaka” Skowyrskiego oraz oficjalnym kanale PGL.