Astralis pewnie wkracza do półfinałów PGL Major Kraków 2017

Autor: Rafał Rudnicki

SK Gaming stanowiło niezły opór duńskiej stronie mocy, jednak na Overpass ich rywale pokazali, na czym polega Counter-Strike. Astralis pokonuje SK Gaming w ćwierćfinale PGL Major Kraków 2017 i awansuje dalej.

Początek mapy Cache to wygrana przez Astralis “pistoletówka”, choć już chwilę później SK Gaming odpowiedziało tym samym. Pierwsza połowa zleciała pod znakiem wyrównanej walki – Astralis tylko minimalnie prowadziło z 8:7, choć skuteczna gra na czas dupreeha zaowocowała kolejną wygraną “pistoletówką”, a co za tym idzie, również kolejnymi rundami. Astralis niemal zdominowało drugą połowę. Doprowadzili zresztą do wyniku 14:8 i w tym momencie SK zaczęło nadrabiać. Ostatecznie – bez skutku, bo Device i spółka domknęli to spotkanie z 16:12.

Walka przeniosła się na Overpass, na którym – bądź co bądź – Astralis czuje się niezwykle pewnie. Było to zresztą widać w samej grze. Duńczycy nie tylko otworzyli mecz “pistoletówką” i przez całą pierwszą połowę stanowili bardzo solidną ofensywę. W ten sposób zamknęli pierwszą połowę z 10:5. Zmiana stron to kolejna zgarnięta pistoletówką i… bezradne SK Gaming. Ekipa Fallena w większości sytuacji nie była w stanie nawet podłożyć bomby. Niezwykle pewne i agresywne Astralis doskonale wiedziało co robi. Doskonale wiedzieli też, że w tej sytuacji znajdą się w półfinale, bo wynik 16:5 (2:0) zapewnił im taki, a nie inny rezultat.

Astralis vs SK Gaming
2:0 (Cache 16:12 ; Overpass 16:5)

Więcej informacji o PGL Major Kraków 2017 przeczytacie w naszym wademekum.

Mecze PGL Major Kraków 2017 można oglądać na streamie Piotra „Izaka” Skowyrskiego oraz oficjalnym kanale PGL.