Astralis żegna się z Malmö, Ninjas in Pyjamas awansuje do ćwierćfinałów

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zwycięstwem Ninjas in Pyjamas zakończyło się przedostatnie spotkanie fazy grupowej na DreamHack Masters Malmö 2016. Tym samym Astralis musi pożegnać się z turniejem.

Mecz o wyjście z grupy pomiędzy skandynawskimi drużynami rozpoczął się na mapie de_cache wybranej przez zawodników Ninjas in Pyjamas. Runda pistoletowa zakończyła się szczęśliwie dla Astralis, ale dzięki świetnej grze „pytha” i jego bardzo ważnym fragom Szwedzi szybko przejęli prowadzenie.

Łącznie po stronie terrorystów NiP wygrali 11 rund, które dały im ogromną przewagę nad przeciwnikiem. Wygranie drugiej rundy pistoletowej tylko skróciło ich drogę do zwycięstwa, które zdobyli z wynikiem 16-5.

Mapa de_inferno została wybrana przez Astralis i tym samym oni byli na niej faworytami. „dev1ce” i spółka tym razem nie zawiedli fanów, wygrywając połówkę po stronie antyterrorystów z wynikiem 10-5. Tym razem gra okazała się nie być tak jednostronna jak na pierwszej mapie. Szwedzi z Ninjas in Pyjamas wywalczyli jeszcze cztery rundy i wynikiem 9-16 zakończyła się druga mapa.

Spotkanie rozstrzygnęło się na de_train. Mimo początkowej przewagi drużyny „GeT_RiGhTa”, Duńczycy doprowadzili pierwszą połowę do wyniku 8-7 z przewagą dla nich. Można by pomyśleć, że tak piekielnie wyrównane spotkanie miało potencjał na dogrywkę, jednak w ostatniej fazie meczu Ninjas in Pyjamas pociągnęli serię wygranych rund i wygrali 16-12, plasując się na 2. miejscu w grupie.

Ninjas in Pyjamas – Astralis 2:1
de_cache – 16:5 (11:4; 5:1)
de_inferno – 9:16 (5:10; 4:6)
de_train – 16:12 (7:8; 9:4)