Cloud9 dominuje w CyberPowerPC Summer 2016

Ostatniej nocy został rozegrany finałowy mecz w ramach turnieju CyberPower PC Summer 2016. Naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły z Ameryki Północnej – Team Liquid oraz Cloud9 (de_mirage 7-16; de_dust2 7-16).

Wszyscy liczyliśmy na zacięty pojedynek, pomimo świetnej dyspozycji reprezentantów Cloud9. Odkąd do drużyny dołączył Timothy “autimatic” Ta, C9 przegrało jedynie 3 z ostatnich 22 map. O tak dobrej formie nie mogą powiedzieć natomiast zawodnicy Team Liquid, którzy od początku rundy jesiennej napotykali problemy w swojej grze. Drużyna Jordana “n0thing” Gilberta zmiażdżyła finałowego rywala, bardzo szybko zdobywając 16 rund na de_mirage oraz de_dust2. Zawodnicy Cloud9 nie stracili ani jednej mapy w trakcie całego turnieju. W podobnej sytuacji był także Team Liquid, lecz nie udało im się zachować czystego konta po wielkim finale.

Klasyfikacja końcowa CyberPower PC Summer 2016 (podium):

1. Cloud9 – 9 000$
  2. Team Liquid – 3 000$
  3. OpTic Gaming / Immortals – 1 500$

Już niebawem przekonamy się, czy forma amerykańskiej drużyny znajduje swoje miejsce na turniejach offline. Cloud9 pojawi się na kanadyjskim evencie Northern Arena, który rozpocznie się w najbliższy czwartek.