DH Winter: Gambit Gaming triumfuje w rozgrywkach!

Za nami ostatni tegoroczny turniej organizowany przez DreamHacka. W wielkim finale DreamHacka ZOWIE Open Winter 2016 Gambit Gaming pokonał Renegades 2:0, zgarnaijąc 50 000 dolarów.

Pierwszą mapą finału był nuke wybrany przez Renegades. Australijczycy zaczęli po stronie CT, więc teoretycznie mieli wszystko, by osiągnąć dużą przewagę. Gambit jednak kompletnie zaskoczył oponenta, bardzo szybko uzyskując przewagę. Zawodnicy na co dzień grający w strefie North America nie potrafili w pierwszej połowie zareagować na dobrą grę oponentów, przez co przegrali oni pierwszą połowę 12:3. Po zmianie stron role znów niespodziewanie się odwróciły i tym razem to Danil “Zeus” Teslenko i spółka zaczęli mieć spore kłopoty z obroną bombside’ów. Pogromcy Kinguin dzielnie starali się odwrócić wynik, lecz ich licznik punktów zatrzymał się na 12.

Po chwili gracze przenieśli się na cobblestone’a. Na starcie znów lepiej prezentowała się formacja Gambit Gaming, obejmując prowadzenie 4:0. Przez chwilę zawodnicy z Australii byli w stanie odrobić straty (4:4), lecz Rustem “mou” Telepov i spółka szybko skontrowali, osiągając jako strona broniąca rezultat 10:5. W drugiej połowie drużyna prowadząca szybko powiększyła przewagę, będąc o krok od zwycięstwa w całym turnieju (14:5). Podopieczni Nicholasa “peekaya” Wise’a przesuwali w czasie nieuniknioną porażkę, lecz przy stanie 15:10 Gambit postawiło kropkę nad “i”.

Gambit Gaming – Renegades 2:0 (16:12 – nuke, 16:10 cobblestone)