Dignitas rozstaje się z drużyną CS:GO!

Dignitas rozstaje się z drużyną CS:GO!

UDOSTĘPNIJ
fot. HLTV.org

Włodarze Team Dignitas zapowiedzieli, że rozstaną się ze swoją obecną drużyną CS:GO, a ich miejsce zajmie nowy zespół z Ameryki. Duńczycy pod barwami Dignitas m.in. zwyciężyli tegoroczny EPICENTER: Moscow.

 

Według oficjalnego oświadczenia organizacji, decyzja została podjęta wspólnie przez graczy i włodarzy zespołu. Możemy jednak podejrzewać, że u podłoża zmian leżały kwestie finansowe – drużyna w krótkim czasie urosła do rangi europejskiej czołówki, a więc mogli otrzymać dużo nowych ofert współpracy.

Największym osiągnięciem Duńczyków było zwycięstwo w EPICENTER: Moscow, jednym z nielicznych turniejów w tym roku o puli nagród sięgającej pół miliona dolarów. Po roszadach w składzie z m.in. Astralis, skład Dignitas od lipca wyglądał następująco:

seMathias „MSL” Lauridsen
seKristian „k0nfig” Wienecke
seEmil „Magiskb0Y” Reif
seRené „cajunb” Borg
seRuben „RUBINO” Villarroel

Ex-Dignitas zajmuje również 6. miejsce w rankingu HLTV.org i już za miesiąc wystąpi na ELEAGUE Major. Tymczasem organizacja już ogłosiła, że będzie poszukiwać nowej drużyny CS:GO, tym razem mającej swoją bazę w Ameryce Północnej. Na ten moment nie znamy wielu szczegółów w sprawie ani wypowiedzi samych graczy na ten temat, ale te z pewnością będą napływać już wkrótce.

Redaktor IzakTV