Dreamhack Masters Las Vegas 2017 – dzień ostatni

Autor: Sergiusz Lelakowski

Rozgrywający się w “mieście grzechu” turniej dobiega końcu. Dzisiaj poznamy zwycięzców, którzy wrócą do domu z 200 000$ w kieszeni.

Wczoraj rozegrano cztery, niestety dość jednostronne ćwierćfinały. W każdym meczu drużyna zwyciężała po dwóch wygranych mapach z rzędu. W pierwszym ze starć, North vs. Gambit potrzebna była dogrywka na drugiej mapie. Co ciekawe North prowadziło 15:6, a Gambit udało się doprowadzić do dogrywki. Ostatecznie Duńczycy wygrali 22:20, niewiele jednak brakowało i wynik byłby zupełnie odwrotny.

Virtus.pro świetnie poradziło sobie na obu mapach z mousesports. Na pierwszej z nich, Train, oddali swoim rywalom tylko 8 punktów. Na kolejnej, Mirage, mousesports powalczyło nieco mocniej. Niewiele brakowało i oglądalibyśmy dogrywkę. Na szczęście Polacy zakończyli mecz na 16:14.

Szczęścia nie miało Ninjas in Pyjamas, które poległo na całej linii. Na obu mapach do połowy przegrywali 3:12. Strona terrorystów nie należała do ich mocnej strony i niestety, ale było już za późno na odrabianie strat. Astralis po wynikach 16:6 i 16:7 awansowało do półfinałów.

Ostatnim, nocnym meczem było SK Gaming vs. Na’vi. Spotkanie to było klasycznym starciem obu drużyn – niesamowicie wyrównana, efektowna pierwsza mapa, a po przegranej drużyny “Guardiana” z Brazylijczykami – słabość na drugim polu walki. Ostatecznie w półfinale zobaczymy SK, którzy pokonali Natus Vincere po rezultatach 25:22 oraz 16:7.

Na dzisiaj planowane są dwa półfinały oraz finał. O 20:00 wielki rewanż – Virtus.pro vs. Astralis. Ostatni mecz obu drużyn był absolutnie najlepszym finałem w historii majorów CS:GO. Miejmy nadzieje na tak samo ogromne emocje, tym razem zakończone zwycięstwem polskiej ekipy. O 23:00 zagra North z SK Gaming, zaś na godzinę 03:00 planowany jest Wielki Finał Dreamhack Masters Las Vegas 2017

Virtus.pro vs. Astralis (BO3) – 20:00 STREAM

North vs. SK Gaming (BO3) – 23:00 STREAM

Wielki finał (BO3) – 03:00 STREAM