ELEAGUE Major: Astralis zamyka stawkę ćwierćfinalistów

Astralis zostało ostatnim ćwierćfinalistą ELEAGUE Major. Duńczycy w decydującym spotkaniu rozgromili Team Liquid, dzięki czemu zapewnili sobie status “legendy”.

Pierwsza połowa spotkania była rozegrana niemalże całkowicie pod dyktando Astralis. Team Liquid jedynie na początku trzymał się wynikiem blisko rywali (3:2). Im mecz szedł w dalszą fazę, tym różnica między ekipami była coraz wyraźniejsza. Amerykańska formacja, mimo żywiołowych podpowiedzi Wiltona “zewsa” Prado, nie potrafiła zaskoczyć atakami swoich oponentów, bardzo często zostając rozgromiona. Duńczycy w pełni kontrolowali przebieg gry, zdecydowanie prowadząc po 15. rundach (12:3). Po zmianie stron Lukas “gla1ve” Rossander i spółka bardzo szybko dokończyli dzieła zniszczenia, nie pozwalając oponentom na poprawienie swojego dorobku punktowego.

Astralis – Team Liquid 16:3 (mirage)

Starcie między obiema ekipami było ostatnim pojedynkiem grupowym w turnieju. Teraz przed zawodnikami dzień przerwy, natomiast w piątek zacznie się faza pucharowa zmagań. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć pod tym adresem.