ESEA S23 Global Challenge – mecz Kinguin już dziś!

ESEA S23 Global Challenge – mecz Kinguin już dziś!

UDOSTĘPNIJ
fot. HLTV.org

Zimowa przerwa dała się we znaki i wielu z Was zapewne zatęskniło za e-sportowymi emocjami. To dobrze, bowiem dziś o 21 startuje ESEA Global Challenge, a wraz z nim ważny mecz Kinguin przeciwko LDLC.

 

Polacy polecieli do Burbank, gdzie odbywa się cały turniej już kilka dni temu. Łączna pula nagród wynosi 50 000$, lecz to nie ona jest tutaj najważniejsza. Na turnieju zagrają zwycięzcy 23. sezonu ESEA (Mountain Dew League) z regionu amerykańskiego i europejskiego. Łącznie cztery drużyny zagrają o wejście do ESL Pro League. Przegrani z tych spotkań będą musieli powalczyć w relegacji z ESL Pro League Season 4, gdzie Splyce i PENTA postarają się o utrzymanie. Wygrani zaś nie tylko awansują do wspomnianej ligi, ale też zagrają w określonej przez wynik grupie.

Turniej odbędzie się w dniach 5-8 stycznia. Łącznie osiem drużyn zostało podzielonych na dwa koszyki w następujący sposób:

Grupa A Grupa B
TSM / Rush wygrany Kinguin / LDLC wygrany
Kinguin / LDLC przegrany TSM / Rush przegrany
Bravado Tainted Minds
Rogue Muffin Lightning

W turnieju miały zagrać dwa zespoły z Azji – BigGods i VG.CyberZen. Niestety nie otrzymali wiz do USA i na ich miejsce wskoczyły Rogue oraz Muffin Lightning. Warto też wspomnieć, że TSM zagra jeszcze w starym składzie (z SEMPHISem i FNS’em). Jest to wynik niemożliwości zmiany składu po określonym terminie. Niedawno informowaliśmy Was, że na ich miejsce do drużyny weszli [email protected] oraz ShahZaM, lecz chwilę później sgares… został wyrzucony z drużyny.

Rozpiska całego turnieju wygląda następująco:

5 stycznia
21:00 Kinguin LDLC BO3
00:30 TSM Rush BO3
6 stycznia
18:00 Bravado TSM / Rush wygrany BO1
19:30 Rogue Kinguin / LDLC przegrany BO1
21:00 Tainted Minds TSM / Rush przegrany BO1
22:30 Muffin Lightning Kinguin / LDLC wygrany BO1
00:00 Grupa A mecz wygranych BO1
01:30 Grupa B mecz wygranych BO1
03:00 Grupa A mecz eliminujący BO3
7 stycznia
18:00 Grupa B mecz eliminujący BO3
22:00 Grupa A mecz decydujący BO3
02:00 Grupa B mecz decydujący BO3
8 stycznia
18:00 Pólfinał #1 BO3
21:30 Półfinał #2 BO3
01:30 Wielki Finał BO3

Wszystkie mecze turnieju będą komentowane na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska jak również na anglojęzycznym kanale ESEA.

Oprócz e-sportu, sympatią darzę również dobrą grę, film, czy płytę. Zachęcam do obserwowania mnie na twitterze - @Kirabax