F.C. Copenhagen poszukuje drużyny CS:GO

F.C. Copenhagen poszukuje drużyny CS:GO

UDOSTĘPNIJ
brondby-stadium
fot. Flickr (CC-BY)

F.C. Copenhagen, najlepsza duńska drużyna piłkarska, zamierza otworzyć się na e-sport – podaje Finans.dk. Informacja pojawiła się kilka godzin po odejściu duńskiego składu z Team Dignitas.

 

Z raportu Finans.dk dowiadujemy się, że Duńczycy otwierają się nie tylko na CS:GO, ale również inne dyscypliny e-sportowe – Dotę 2 i Fifę. Ta ostatnia jest szczególnie popularna wśród klubów sportowych wchodzących w świat gier komputerowych. Tylko tej jesieni swoich graczy Fify zatrudniły Paris Saint-Germain i Legia Warszawa.

Na razie nie udało się ustalić, czy FCK (FC København) jest zainteresowane konkretną drużyną, czy zamierza utworzyć zupełnie nowy skład. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że kilka godzin wcześniej popularna duńska drużyna zerwała współpracę z Team Dignitas i to ich można się spodziewać jako podopiecznych FCK od początku przyszłego roku.

Dyrektor Parken Sport og Entertainment A/S, firmy ściśle związanej z FCK, potwierdził dla Finans.dk, że klub uważne obserwuje scenę e-sportową. Co ciekawe, dodał, że podobne kroki podejmują inne znane zespoły sportowe.

Redaktor IzakTV