FaZe Clan wygrywa SL i-League Season 3!

Autor: Patryk Głowacki

Dobiegł końca kolejny wielki turniej CS:GO. Zwycięzcą SL i-League StarSeries Season 3 zostali gracze FaZe Clan, którzy w wielkim finale poradzili sobie z Astralis.

Udział w finale obu ekip był powtórką z IEM Katowice, kiedy to obie ekipy równi. Tym razem jednak FaZe chciało pokrzyżować plany Duńczykom, którzy w Kijowie potwierdzają swoją siłę.

Pierwsza mapa zwiastowała solidną dawkę emocji, gdyż na mirage żadna z drużyn nie zamierzała oddać pola do gry. Zarówno jedni, jak i drudzy grali składnie oraz skutecznie, dzięki czemu wynik oscylował wokół remisu (7:8). Na początku drugiej połowy Astralis miało już spory kłopot, gdyż oponenci uciekli na kilka rund. Lukas “gla1ve” Rossander i spółka poukładali jednak swe szyki w ataku, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wydawało się, że druga mapa może być ostatnią w turnieju, gdyż nuke to absolutnie pole gry, na którym Duńczycy czują się pewnie. Niespodziewanie jednak FaZe całkowicie zdominowało swojego przeciwnika, bardzo szybko odrabiając straty w całym spotkaniu.

Decydująca batalia rozegrała się na inferno, gdzie w pierwszej połowie przodującą formacją była drużyna ze Skandynawii (10:5). Finn “karrigan” Andersen, wraz z kolegami, nie stał jednak na straconej pozycji, szczególnie po wygraniu rundy pistoletowej (10:7). Zwycięzcy ELEAGUE Major konsekwentnie utrzymywali swoje prowadzenie, co jednak nie przychodziło im łatwo, gdyż rywale cały czas deptali po piętach (12:10). FaZe w końcu dopięło swego, dzięki czemu europejskiej “mieszance” udało się doprowadzić do dogrywki. “Overtime” należał już do FaZe, które tym samym zrewanżowało się Duńczykom za porażkę na IEM-ie.

Astralis – FaZe Clan 1:2 (16:14 – mirage, 6:16 – nuke, 17:19 – inferno)