Fluffy Gangsters wygrywa CIS Minor

Zakończyły się regionalne mistrzostwa w rejonie CIS, w których zwyciężyła rosyjska drużyna Fluffy Gangsters. Zarówno oni, jak i przegrani wielkiego finału – Team Empire – pojadą na LAN-owe kwalifikacje do majora w Kolonii.

Rosyjska drużyna w ostatnim dniu minora musiała najpierw zmierzyć się z ekipą Worst Players, wygrywając ten mecz 2-0 (16-14 Dust II, 16-11 Cobblestone).

Gracze Fluffy Gangsters wcześniej mieli już okazję grać z Team Empire na tym turnieju w meczu zwycięzców, jednak wtedy przegrali 1-2 (16-3 Dust II, 6-16 Cobblestone, 12-16 Train).

W wielkim finale Rosjanie pokonali międzynarodową drużynę Empire wynikiem 2-0. Na pierwszej mapie, którą było Cobblestone, Fluffy Gangsters zwyciężyli 16-11 po niesamowitym comebacku w drugiej połowie, gdzie wygrali 10 rund. Druga mapa, Mirage, mimo tego, że wybrana przez FLG, była nieco bardziej wyrównana i zakończyła się wynikiem 16-12 (9-6 do połowy).

Najlepiej spisywał się wyżej wspomniany „chopper”, który w dwóch mapach zdobył aż 48 zabójstw, kompletnie deklasując rywali. Jego rating z tego meczu wynosi 1.41 i zostawia daleko w tyle innych członków jego drużyny.

Fluffy Gangsters swoim zwycięstwem nie tylko zagwarantowali sobie slot na głównych kwalifikacjach do następnego majora, ale także wygrali kwotę 30 000 dolarów, co jest największą nagrodą w historii minorów CS:GO. Na kwalifikacje z drugiego miejsca pojadą także zawodnicy Team Empire, którzy wygrali 15 000 dolarów.

Na ten moment tak wygląda lista drużyn biorących udział w kwalifikacjach do ESL One Cologne 2016, z których najlepsze 8 weźmie udział w lipcowym majorze:

[flag fr]G2[/flag] [flag ru]Gambit[/flag] [flag eu]FaZe[/flag] [flag de]mousesports[/flag]
[flag us]Cloud9[/flag] [flag fr]EnVyUs[/flag] [flag us]Splyce[/flag] [flag ua]FlipSid3[/flag]