Gambit górą w meczu otwarcia ELEAGUE Major

Autor: Sergiusz Lelakowski

Niespodzianki od samego początku ELEAGUE Major. Gambit pokonało North wynikiem 16:8 na Cobblestonie i obecnie znajduje się o jeden krok bliżej awansu do ćwierćfinału.

Z danych Pick’Em wynika, że 68% graczy postawiło na wygraną North, zatem możemy śmiało mówić o niespodziance w meczu otwarcia. Dziwi nie tylko rezultat, ale i forma Duńczyków, którzy do Atlanty przyjechali jako jedna z czołowych drużyn.

Spotkanie zostało rozegrane na Cobblestonie. Gambit, będące po stronie terrorystów, wygrało rundę pistoletową. Mimo szybkiej odpowiedzi North w drugiej rundzie, Danylo “Zeus” Teslenko i spółka nie mieli problemu z odzyskaniem prowadzenia. Dzięki przerwie taktycznej po stronie North udało się odrobić część strat, ale nie odwróciło to rezultatu i pierwsza połowa skończyła się wynikiem 9:6.

Po stronie antyterrorystów Gambit było nie do zatrzymania już od “pistoletówki”, która po szybkiej wymianie fragów wpadła na ich konto. W istocie, North zaczęło odrabiać straty w końcowej fazie spotkania, ale to nie wystarczyło, aby wyjść na prowadzenie.

Gambit ostatecznie zwyciężyło wynikiem 16:8, co oznacza, że potrzebuje jeszcze dwóch wygranych meczów do awansu do ćwierćfinału, tymczasem North będzie musiało włożyć jeszcze więcej pracy w następnych spotkaniach, aby nie odpaść już na wczesnym etapie.

Wszystkie informacje na temat ELEAGUE Major znajdziecie na tej stronie.