Kw. do ELEAGUE Major: Kolejne niespodzianki. Team EnVyUs i Cloud9 o krok...

Kw. do ELEAGUE Major: Kolejne niespodzianki. Team EnVyUs i Cloud9 o krok od odpadnięcia!

UDOSTĘPNIJ
fot. HLTV.org

Drugi dzień eliminacji do ELEAGUE Major przyniósł niewątpliwie więcej emocji od czwartkowych spotkań. W piątek doszło do sporych niespodzianek, które wyraźnie mogą namieszać w dalszej części rywalizacji.

 

Kolejny dzień zmagań zaczęli zawodnicy Counter Logic Gaming z Renegades. Potencjał drużyn ocenia się bardzo podobnie, co potwierdzili gracze podczas rozgrywki. CLG dopiero po dogrywce wygrało z oponentem, poprawiając swoja sytuację. Australijczycy natomiast są już bardzo blisko odłożenia marzeń o majorze.

Kolejne spotkania przyniosły niespodziewane rozstrzygnięcia. HellRaisers bowiem, w doliczonych rundach, uporało się z Ninjas In Pyjamas, odnotowując drugą wygraną. Z faworytem poradzili sobie również gracze GODSENT. Szwedzi dość pewnie pokonali Team dignitas, spychając Duńczyków i „RUBINO” do bardzo mocno obsadzonej grupy ekip z bilansem 1:1. Niespodziankę sprawiło także TyLoo, które okazało się lepsze od Cloud9. Zwycięzcy ESL Pro League Season 4 również są już bardzo blisko odpadnięcia z kwalifikacji, co jest niemałym zaskoczeniem.

W bratobójczym pojedynku G2 Esports pokonało Team EnVyUs, co oznacza, że „EnVy” również stoi nad przepaścią. O ile Kenny „kennyS” Schrub i spółka nie mają za sobą dobrego roku, to ich absencja na majorze będzie wręcz sensacją.

Swoje spotkania wygrali za to inni faworyci. mousesports niemalże zmiażdżyło Team Spirit, natomiast Immortals nie dało większych szans Vega Squadron.

Dzień zamknęło starcie pomiędzy FaZe Clan, a OpTic Gaming. Mecz dostarczył sporo wrażeń, głównie dzięki comebackowi w wykonaniu OpTic. Ostatecznie jednak to FaZe wyszło zwycięsko z pojedynku, wciąż będąc niepokonaną drużyną w stawce.

Wyniki 2. dnia:

Counter Logic Gaming 19:16 Renegades
mousesports 16:5 Team Spirit
HellRaisers 19:17 Ninjas In Pyjamas
G2 Esports 16:12 Team EnVyUs
Immortals 16:8 Vega Squadron
GODSENT 16:11 Team dignitas
TyLoo 16:11 Cloud9
FaZe Clan 16:11 OpTic Gaming

Bilans zespołów po dwóch meczach:

GODSENT – 2:0
Immortals – 2:0
HellRaisers – 2:0
FaZe Clan – 2:0
Ninjas In Pyjamas – 1:1
Team dignitas – 1:1
G2 Esports – 1:1
mousesports – 1:1
TyLoo – 1:1
Counter Logic Gaming – 1:1
Vega Squadron – 1:1
OpTic Gaming – 1:1
Team EnVyUs – 0:2
Renegades – 0:2
Cloud9 – 0:2
Team Spirit – 0:2