LDLC drugim uczestnikiem finału DreamHack

1417227421.3444
W kolejnej fazie półfinału rozegrany został mecz pomiędzy francuską drużyną LDLC a ukraińską formacją Na’Vi, który zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny Vincent’a “Happy” Cervoni’ego (16:11 de_inferno, 16:11 de_dust2)

Pierwszą mapą, wybraną przez drużynę LDLC, było de_inferno. Francuzi zaczęli po stronie terrorystów, jednak dzięki znakomitej defensywie drużyny Na’Vi przegrali rundę pistoletowa. Odpowiedzią  był niesamowity hat-trick w wykonaniu Vincent’a “Happy” Cervoni’ego, który świetnie poradził sobie z przeciwnikami tylko za pomocą Glocka. W następnych rundach ukraińska drużyna popełniała parę błędów, co doprowadziło do wyniku 3:4 dla drużyny LDLC. Jednak tuż po znakomitym hat-trick’u Sergey’a “starix” Ischuk’a, wygrywali rundę za rundą, aby na końcu objąć prowadzenie 9:6 po stronie antyterrorystów. W drugiej połowie spotkania, po wygranej rundzie pistoletowej i bardzo wyrównanej walce, LDLC doprowadziło do dwóch remisów 9:9 oraz 11:11. Drużyny walczyły zacięcie na bardzo wyrównanym poziomie, lecz pomimo ciekawych zagrań Na’Vi, francuska formacja zakończyła spotkanie wynikiem 16:11.

Drugą mapą, wybraną przez drużynę Na’Vi, było de_dust2. Na początku pierwszej połowy Francuzi bardzo szybko rozprawili się z ukraińską formacją bez wysiłku wygrywając rundę pistoletową ze stratą tylko jednego zawodnika po stronie antyterrorystów. Drużyna LDLC, dzięki świetnym taktykom odbijania bombside’u B i bezbłędnemu aim’owi francuskiego gracza Nathan’a “NBK” Schmitt’a z niebanalną pomocą Richard’a “shox” Papillon’a, Vincent’a “Happy” Cervoni’ego i reszty świetnie przygotowanego zespołu, doprowadziła do wyniku 13:2 po pierwszej połowie. Brak pomysłów i bardzo chaotyczna gra po stronie ukraińskiej formacji sprawiła, iż w drugiej połowie Francuzi zlekceważyli swoich przeciwników, tracąc tym samym dużą przewagę (14:10). Jednak pomimo świetnej defensywnej gry Na’Vi po stronie antyterrorystów spotkanie zakończyło się wynikiem 16:11.

Zwycięstwo otworzyło drużynie LDLC furtkę do finału DreamHack Winter 2014, w którym zagrają przeciwko szwedzkiej formacji Ninjas in Pijamas.