Northo krok od awansu, mousesports postawione pod ścianą

Autor: Rafał Rudnicki

W niezwykle wyrównanym pojedynku to North ostatecznie wyszło na prowadzenie, utrudniając nieco sytuację zawodników mousesports.

Mousesports ładnymi trzema rundami weszło w mecz, po czym North wróciło na swoim pierwszym fullu. Od tej pory mapa Cobblestone, a przynajmniej jej pierwsza połowa wyglądała na niezwykle wyrównaną. “Myszy” sensownie podbijały kolejne bombsite’y, po czym rundę później North odczytywało zamiary swoich oponentów, odrabiając straty. W ten sposób udało im się minimalnie wyjść na prowadzenie z 8:7.

North otworzyło drugą połówkę, choć chwilę później ekipa ropza odpowiedziała niezłą defensywą bombsajtu B. Antyterroryści nie dawali swojemu oponentowi za mocno wyjść na prowadzenie, co było dość zaskakujące, zważywszy na poprzednie spotkania dzisiejszego dnia. Co więcej, mouz dość szybko wyszło na prowadzenie z 13:12, mimo że nieco pogubione North próbowało pokazywać fajne taktyki ze smoke’ami w rolach głównych. Ostatecznie “Myszy” doprowadziły do punktu meczowego, jednak ich oponenci nadrobili stratę, doprowadzając do dogrywki.

“Niebiescy” w doliczonym czasie szybko wyszli na prowadzenie z trzema punktami na koncie. Po zmianie stron antyterroryści błyskawicznie poradzili sobie z ofensywą mousesports, kończąc to spotkanie z 19:15.

North vs mousesports
19:15 (Cobblestone)

Więcej informacji o PGL Major Kraków 2017 przeczytacie w naszym wademekum.

Mecze PGL Major Kraków 2017 można oglądać na streamie Piotra „Izaka” Skowyrskiego oraz oficjalnym kanale PGL.