Ninjas in Pyjamas triumfuje na DreamHack Masters Malmö 2016

$100.000 z łącznej puli $250.000 zdobywają Szwedzi po powolnym i zażartym finale wspomnianego turnieju. Ekipa GeT_RiGhT’a wygrała dwie z trzech map i stanęła na podium.

Na’vi nie ma ostatnio szczęścia. W dwóch ostatnich major’ach dotarli do finału, by ostatecznie przegrać z EnVyUs, a następnie z Luminosity. DreamHack Masters Malmö 2016 nie należy do turniejów tej samej rangi, jednak z pewnością zaliczyć go trzeba do imprez prestiżowych. Natus Vincere przegrywa dwie bardzo długo grane mapy Dust 2 i Cobblestone, w obu z nich wynikiem 16:14…

Świetny początek zespołu z Ukrainy, a konkretnie Edwarda – pistoletówka po stronie CT należała do niego, bo po zabiciu czterech z pięciu terrorystów runda w zasadzie była wygrana – i tak się w istocie stało. NIP nie pozostało dłużne i rozpoczęło kontratak zakończony sukcesem –  chwilę później prowadzili już 4:3.

Zdenerwowane Na’vi odpowiedziało pięknym za nadobne –  między innymi świetny quad kill Guardiana pozwolił na zdobycie kilku dodatkowych rund i wyprowadzenie przewagi 8-4. Walka cały czas była bardzo wyrównana i chwilę później pierwsza połowa dobiegła końca z wynikiem 9-6 dla Natus Vincere.

Nasi wschodni sąsiedzi rozpoczęli drugą połówkę po stronie terrorystów sukcesem, jednak w następnej rundzie Ninjas świetnymi fragami z P250 wywalczyło sobie to starcie. Szwedzi rozpoczęli comeback, acz ekipa Guardiana nie pozostawała dłużna. Niestety nie wystarczająco, bowiem końcówka mapy Dust2 wskazywała na 15:12 dla drużyny przeciwnej. Trener Na’vi, Starix, poprosił o pauzę.

Po przerwie udało mu się ich namówić na serię zwycięstw po stronie terrorystów, dobijając do 14 punktów. W ostatniej, 30 rundzie mapy zawodnicy NIP’u świetnie obronili bombsite’u i ostatni punkt należał do nich. 16:14 dla Ninjas in Pyjamas na mapie de_dust2.

Na kolejnej, Cobblestone objawiła się rzadka, bardzo agresywna gra Szwedów, przez co zajęli B bez większych problemów i runda należała do nich. Na’vi udało się wygrać pierwsze dla nich starcie po “standardowej” serii anty-eko, jednak świetna seria entry fragów GeT_RiGhT’a z AK47 dała zwycięstwo w kolejnym starciu po stronie szwedzkiej, resetując tym samym fundusze przeciwników i punktując już po raz czwarty na tej mapie.

Gdy licznik wskazywał 7-3 po stronie NIP’u, nastąpiło przebudzenie zespołu z Ukrainy umożliwiając comeback. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-7 dla Na’vi.

Zmotywowani Ukraińcy ugrali pistoletówkę po stronie terrorystów, i rozpoczęli swoją – jak mogło się wydawać – dominację na mapie. Nie tak szybko, bo swoim typowym, wręcz denerwująco spokojnym stylem gry wyszli na duże prowadzenie mając 13 punktów na koncie, do siedmiu u przeciwnika. NIP zdawało się być jednak bardzo zdeterminowane przed swoją publiką, rozpoczynając comeback i dobijając do wyniku 13-12, wciąż na korzyść Na’vi. W następnej rundzie Get_Right został sam w sytuacji jeden na dwóch i udało mu się zabić jednego zawodnika formacji Ukraińskiej. Szwed już prawie wyrównał wynik swojego zespołu z przeciwnikiem, gdy szybki i celny strzał z AWP od Guardiana powstrzymał go przed tym. 14:12 dla Na’vi.

Następna runda to reset funduszy u ukraińskiej formacji, bo NIP nie pozwoliło sobie na odpuszczenie zwycięstwa, gdy trofeum było już na wyciągnięcie ręki. 14:14 i nic nie zapowiadało na chociaż doprowadzenie do dogrywki przez zespół Guardiana. Druga mapa, po raz kolejny nie domknięta przez Natus Vincere należała do Ninjas in Pyjamas, tym samym dając im zwycięstwo w turnieju DreamHack Masters Malmö 2016.

Bardzo pochwalam grę obu drużyn. Comebacki i błędy popełniane
były przez obie formacje dając nam niesamowicie równe, acz długie widowisko. Życzę sobie i innym wielu takich finałów, mimo – wydawać by się mogło – dość jednostronnego wyniku 2:0.