PENTA sama staje się ofiarą comebacku Flipsid3 i żegna się z szansą na udział w play-offach

Autor: Rafał Rudnicki

Rewelacyjna pierwsza połówka dla PENTA Sports nie zaowocowała tym samym po zmianie stron. Innocent i spółka odpadają z turnieju, Flipsid3 zaś dalej będzie walczyć w turnieju.

W swoim czwartym meczu na turnieju PENTA w końcu pokazała tę pewność, której wcześniej tak brakowało. W pierwszej połówce pojedynku z Flipsid3 ekipa Pawła “Innocenta” Mocka szybko, agresywnie i skutecznie pokonywała ataki drużyny, której domeną są diabelnie powolne wejścia na bombsite’y. Ów ofensywa zdecydowanie nie zdawała egzaminu – zdarzało się, że antyterroryści niecierpliwie skracali swoje pozycje, psując nieco szeregi swoich oponentów, zanim ci w ogóle podejmowali jakikolwiek atak. W ten sposób pierwsza połówka zakończyła się z 4:11

W defensywie Flipsid3 radziło sobie już nieco lepiej, pomimo przegranej “pistoletówki”. W dość sprawny sposób zgarnęli w ten sposób 3 punkty. Wtem PENTA poprosiła o przerwę i wraz z nią delikatnie przemodelowali swoją grę, co tylko na chwilę dało efekty. Flipsid3 wyrównało już z 13:13 i wynik zdawał się obracać na niekorzyść ich rywali.

Poproszono o kolejną przerwę, która została przedłużona przez eko. Efektów nie przyniósł też full, bo choć udało się podłożyć bombę i odciąć dolny “bombsajt” smoke’ami, F3 i tak poradziło sobie z oponentami. W samej końcówce zabrakło wykończenia. Zabrakło naprawdę niewiele, aby można bylo mówić o dogrywce. “Zieloni” kończą to spotkanie z 16:13 i pozostają w grze.

PENTA vs. Flipsid3
13:16 (Train)

Więcej informacji o PGL Major Kraków 2017 przeczytacie w naszym wademekum.

Mecze PGL Major Kraków 2017 można oglądać na streamie Piotra „Izaka” Skowyrskiego oraz oficjalnym kanale PGL.