RFRESH inwestuje 200 milionów w skandynawską scenę

RFRESH inwestuje 200 milionów w skandynawską scenę

UDOSTĘPNIJ

Na duńskiej stronie informacyjnej zajmującej się biznesem oraz finansami, Finans.dk, ukazała się wiadomość o tym, że w przeciągu najbliższych dwóch lat, w skandynawską scenę esportową zostanie zainwestowane 200 milionów koron duńskich.

 

Ta olbrzymia kwota trafi do organizacji, których współwłaścicielami są ich gracze. Mowa  o Astralis, GODSENT, Norse oraz Heroic. Ponadto, inwestor planuje stworzyć centrum esportowe o powierzchni wynoszącej 600m2, które będzie mieścić się w stolicy Danii – Kopenhadze. Nikolaj Nyholm, CEO RFRESH Entertainment, wierzy, że inwestycja pomoże esportowi w wejściu na jeszcze wyższy poziom – esportowy, jak i ekonomiczny.

RFRESH Entertainment to nowo powstała firma oferująca strategie marketingowe dla organizacji, które chcą stać się częścią esportowego przemysłu. W jej skład wchodzą osoby, które zdobywały doświadczenie w strefach biznesu, sportu oraz esportu. Najpopularniejszą osobistością jest bez wątpienia Kasper Hvidt – bramkarz reprezentacji Danii w piłce ręcznej, a także najlepszy bramkarz Mistrzostw Europy w 2008 roku. W sztabie RFRESH znajduje się także Graham Pitt, który do niedawna pełnił funkcję głównego sędziego na turniejach organizowanych przez ESL.

Źródło: Finans.dk

Były zastępca redaktora naczelnego w izakTV. Fan fnatic oraz obserwator amerykańskiej sceny. Casualowy strzelec.