Sferis PRIDE bez awansu na DreamHacka Masters Las Vegas

Sferis PRIDE bez awansu na DreamHacka Masters Las Vegas

UDOSTĘPNIJ
Sferis pride

Ambitna postawa okazała się niewystarczająca. Sferis PRIDE nie awansowało ostatecznie na DreamHacka Masters Las Vegas. Polacy przegrali w decydującym meczu z Gambit Gaming 2:1.

 

By awansować do turnieju głównego należało wygrać dwa spotkania w zamkniętym etapie eliminacji. Pierwszym rywalem PRIDE było GODSENT i wydawało się, że już Szwedzi zamkną naszym reprezentantom drogę do finałów. Podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego sprawili jednak sensacje, wygrywając z utytułowanymi rywalami (więcej informacji o tym meczu znajdziecie tutaj).

Oponentem w bezpośredniej walce o wyjazd do Stanów Zjednoczonych okazał się Gambit Gaming. Daniil „Zeus” Teslenko i spółka poradzili sobie na cobblestone bez większych problemów, wygrywając 16:5. Polska drużyna odpowiedziała podczas „overpassa”, zdobywając mapę wynikiem 16:14. Dust 2 znów należał tylko do Gambit, który oddał przeciwnikom zaledwie sześć rund, pieczętując tym samym wyjazd do Las Vegas.

Sferis PRIDE – Gambit Gaming 1:2 (5:16 – cobblestone, 16:14 – overpass, 6:16 – dust 2)

Ponadto na DreamHacka zakwalifikowali się zawodnicy fnatic, mousesports oraz FaZe Clan. Szwedzi w zamkniętej części eliminacji pokonali Japaleno oraz G2 Esports dwukrotnie po 2:0. „Myszy” w pierwszym starciu uporały się z BIG 2:1, by następnie nie dać szans HellRaisers. FaZe z kolei zdeklasowało EPG, później pieczętując wygraną na trzeciej mapie z FlipSid3 Tactics.

Do wyłonienia pełniej obsady DreamHack Masters Las Vegas brakuje trzech zespołów. Rywalizacja o ostatnie sloty rozegra się w kwalifikacjach strefy amerykańskiej. Pewnymi udziału w turnieju są natomiast:

Zespoły zaproszone: Zespoły z kwalifikacji:
Virtus.pro Gambit Gaming
SK Gaming FaZe Clan
Natus Vincere mousesports
Astralis fnatic
OpTic Gaming TyLoo
North
Cloud9
Ninjas In Pyjamas