Team Kinguin triumfuje na ESL Mistrzostwach Polski

Zawodnicy Team Kinguin potwierdzili swoją dobrą formę oraz fakt, że są drugą drużyną CS:GO w naszym kraju. Grzegorz “Szpero” Działamek i spółka wygrali rozgrywane w Łodzi ESL Mistrzostwa Polski.

W sobotę do Atlas Areny przyjechały cztery najlepsze składy fazy internetowej. W dwóch pierwszych półfinałach nie zawiedli faworyci. Team Kinguin pewnie ograł Moral Alliance 2 do 0 (16:2, 16:6), natomiast ATB Gaming okazało się lepsze od Venatores. Tutaj także padł wynik 2:0 (16:11, 16:9).

Prawdziwe emocje zaczęły się w decydujących spotkaniach. W meczu o brązowe medale Venatores wygrało z Moral Alliance 2:0. Na pierwszej mapie kibice oglądali aż 18 dogrywkowych rund. Ostatecznie to ekipa Jacka “Nexa” Szmulkisa wyszła na prowadzenie, osiągając wynik 25:23. Na drugiej planszy także było blisko dogrywki, jednak tym razem Venatores zwyciężyło szybciej, bo 16:13.

Finałowe spotkanie rozpoczęło się na mapie de_train, gdzie po regulaminowych 30 rundach oglądaliśmy remis 15:15. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, która zakończyła się po myśli Kinguin 22 do 18. Po zmianie planszy oglądaliśmy de_cache i tutaj także rozegrany został dodatkowy tie-break, wygrany przez popularne “Pingwiny” 19 do 16.