Team Liquid lepsze od TyLoo – Kwalifikacje PGL Major Kraków 2017

Trzecie spotkanie turnieju kwalifikacyjnego do Majora było równie wyrównane co wcześniejsze dwa. TyLoo, po bardzo wyrównanym pojedynku uległo Team Liquid 20:22.

W pojedynku pomiędzy TyLoo oraz Liquid zobaczyliśmy po raz drugi na tym turnieju mapę de_inferno. Amerykanie rozpoczęli po stronie CT i to oni wygrali “pistoletówk”ę. “nitr0” i spółka wygrali kolejną rundę, ale Chińczycy przełamali swoich oponentów i doprowadzili do wymiany runda za rundę. Od wyniku 3:3 Gracze Liquid odzyskali pewność siebie i wyszli zaczęli wychodzić na prowadzenie. Sygnał do ataku dał “Twistzz” zdobywając 3 fragi w pięknym stylu.

Amerykanie wygrali 4 rundy z rzędu i koniec końców wystarczyło to by wygrać połówkę. TyLoo przeprowadziło efektowny comeback i po 15 rundach na tablicy wyników widniał wynik 7:8 dla Liquid.

Po zmianie stron TyLoo wygrało bez straty zawodnika “pistoletówkę” i doprowadziło do remisu. Po wymianie ciosów i dość wyrównanych rundach Team Liquid przejęło inicjatywę i na tablicy wyników zobaczyliśmy wynik 15:12. Kiedy wydawało się, że wynik jest już przesądzony, zawodnicy z Azji ponownie przeprowadzili efektowny comeback wyrównując spotkanie. Podobnie jak przy pierwszym dzisiejszym spotkaniu na Inferno pomiędzy G2 a Immortals zobaczyliśmy dogrywkę.

TyLoo “overtime” rozpoczęli po stronie CT i to ich łupem padła pierwsza połówka dogrywki. Zmiana stron przyniosła analogiczny wynik i po 36 rundach dalej nie wiedzieliśmy kto zostanie zwycięzcą tego spotkania.

Team Liquid drugą dogrywkę rozpoczęło rewelacyjnie i pokonało swoich przeciwników 3:0. Do zwycięstwa potrzebowali już tylko jedną rundę którą udało im się zdobyć przy drugim podejściu.

Zhen “HZ” Huang 20 33 -13

Przypominamy, że relację z turnieju obejrzycie na kanale Izaka. W następnym spotkaniu zobaczymy w akcji GODSENT oraz dignitas.