Turniej CS:GO podczas ASSEMBLY Winter 2017

Turniej CS:GO podczas ASSEMBLY Winter 2017

UDOSTĘPNIJ
Źródło: virtuaalikoulu.org

Organizator ASSEMBLY Winter 2017 ogłosił, że podczas eventu odbędzie się turniej CS:GO, w którym weźmie udział 16 drużyn. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 3-4 lutego, w obiekcie Messukeskus w Helsinkach.

 

Pula nagród w turnieju wynosi 15 000$, z czego 8 000$ trafi do zwycięzców rywalizacji. Aby wziąć udział w rozgrywkach potrzebne jest bezpośrednie zaproszenie od organizatorów. Dla fińskich zespołów przygotowano jeszcze jedną drogę do dostania się na ASSEMBLY Winter 2017. Ochotnicy będą mogli zmierzyć się w specjalnych, fińskich kwalifikacjach. Wpisowe za udział w kwalifikacjach wynosi 250€ od zespołu.

Podczas ASSEMBLY Winter 2017 zostanie użyty format GSL. Wszystkie mecze w grupach, oprócz finałowych, będą rozgrywane w systemie best-of-one. Natomiast we wszystkich spotkaniach fazy play-off zostanie użyty system best-of-three.

Transmisja z turnieju będzie dostępna w fińskiej telewizji na kanale Yle TV2. Organizatorzy nie zamierzają jednak spocząć jedynie na fińskiej relacji. ASSEMBLY przygotowali specjalny formularz dla casterów z innych państw, którzy chcieliby skomentować rozgrywane na turnieju mecze. Formularz jest dostępny pod TYM adresem.

Były zastępca redaktora naczelnego w izakTV. Fan fnatic oraz obserwator amerykańskiej sceny. Casualowy strzelec.