Vega Squadron pokonuje OpTic Gaming – Kwalifikacje PGL Major Kraków 2017

Autor: Bartek Lorenc
PGL Major Kraków

Po totalnej dominacji PENTA nad Team Liquid czas powrócić do wyrównanych spotkań. Do takich należał mecz OpTic kontra Vega Squadron, który zakończył się wynikiem 16-10 na korzyść drużyny Pavla “hutji” Lashkova.

Rosjanie rozpoczęli starcie po stronie antyterrorystów i szybko wyszli na 4-punktowe prowadzenie. Początkowo było widać, że gra OpTic Gaming trochę się nie układa, tak jak oni by tego chcieli. Przy wyniku 0-4 doszło do lekkiego przełamania, po czym reprezentanci #GreenWall zdobyli 6 rund z rzędu i zmusili przeciwników do wzięcia pauzy taktycznej. Wydawało się, że przerwa przyniosła oczekiwany rezultat, ponieważ Rosjanie zdobyli 5 rundę, lecz OpTic wciąż potrafiło ich zaskakiwać. Amerykanie zwyciężyli w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 9 do 6.

Druga pistoletówka również padła łupem Vega Squadron, co dało im szansę na wyrównanie rezultatu meczu. Zespół Nikolaya “mir” Bityukova zdołał wykorzystać przewagę uzyskaną po wygranej rundzie pistoletowej i doprowadził do stanu 9-9. Europejczykom udało się następnie wyjść na 2-punktowe prowadzenie, które ostatecznie zwiększyło się do 6 rund. OpTic zdecydowanie miało spore problemy z odpieraniem ataków terrorystów. Brak trenera za plecami, który byłby w stanie znaleźć jakieś rozwiązanie, również przyczynił się do porażki amerykańskich zawodników.