Virtus.pro jedną nogą w ćwierćfinale. Fnatic pokonane!

Autor: Jakub Wąsala

Pewnie zadajecie sobie teraz pytanie: gdzie ukrywała się forma Virtus.pro?! Ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa nie zawiodła w drugim dniu rozgrywek i pokonała Fnatic wynikiem 16:11, co oznacza, że jest tylko o jedno zwycięstwo od awansu do play-offów PGL Major Kraków.

Runda pistoletowa, która otwarła mecz na Cache’u, wpadła na konto graczy Fnatic będących po stronie terrorystów. Szybkie podłożenie bomby na bombsite A i zamieszanie w kolejnych sekundach sprawiły, że Virtus.pro nie miało szans na odwrócenie losów rundy. Polacy niespodziewanie odpowiedzieli pełną siłą w rundzie force, wyrównując tym samym wynik na 1:1.

W początkowej fazie spotkania widzieliśmy kompletną dominację Virtus.pro, które było nie do przejścia dla graczy szwedzkiej drużyny. Kilka minut później wynik wskazywał 5:1 i dopiero widowiskowy clutch Freddy’ego “KRiMZa” Johanssona przerwał zwycięską passę Polaków.

Dalsza wymiana rund nie przyniosła wiele szczęścia zawodnikom Fnatic – ci wciąż pozostawali daleko w tyle, ostatecznie mając dziewięć rund straty przed zmianą stron. 12:3. W drugiej “pistoletówc”e niezastąpiony w tej roli Dennis “dennis” Edman szybko wyeliminował trzech graczy polskiej drużyny z Glocka, co zapoczątkowało odrabianie strat przez Fnatic.

Odrabianie strat przez Szwedów zostało w porę przecięte przez podopiecznych Virtus.pro, którzy potrzebowali tylko czterech dodatkowych rund, aby zwyciężyć w tym spotkaniu. Ostatecznie zakończyło się ono wynikiem 16:11, co dla polskiej ekipy oznacza, że potrzebują tylko jednego meczu do awansu do ćwierćfinałów w Tauron Arenie przed wielotysięczną publicznością.

Zobaczcie niesamowite 4K w wykonaniu Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego, które przypieczętowało dominację Virtus.pro w pierwszej połówce:

Virtus.pro vs. Fnatic
16:11 (Cache)

Więcej informacji o PGL Major Kraków 2017 przeczytacie w naszym wademekum.

Mecze PGL Major Kraków 2017 można oglądać na streamie Piotra „Izaka” Skowyrskiego oraz oficjalnym kanale PGL.