Derby Polski wyrównane – Virtus.pro remisuje z Kinguin

W kolejnych “Derbach Polski” żadna z drużyn nie pokazała ewidentnej dominacji na żadnej z map. Virtus.pro zremisowało z Team Kinguin w ramach ESL Pro League Season 5.

Pojedynek zaczął się od wygranej przez Kinguin “pistoletówki” oraz anty-eco. Virtusi odpowiedzieli tym samym, ale chwilę później Kinguin znów wróciło do gry. Do końca pierwszej połowy było 9:6 dla Kinguin. Byłoby nieco lepiej, gdyby nie świetny clutch ze strony legendy Filip “NEO” Kubski w całej okazałości.

Całe starcie na Overpass wyglądało na bardzo wyrównane – na tyle, że żadna drużyna nie była w stanie wypracować sobie solidnej przewagi. Dopiero w końcówce, gdy wynik wskazywał 15:13 dla TK, “pingwiny” dały wydrzeć sobie z rąk pewne zwycięstwo. Zamiast grać pasywnie przy spokojnej grze Virtusów (“na wyczekanie”) nie wytrzymali i skrócili dystans, dając się w głupi sposób wyeliminować. Dlatego też byliśmy świadkami dogrywki. Tę z kolei, rozegrano błyskawicznie. Po stronie antyterrorystów ekipa Loorda nie dała nawet cienia szansy swoim przeciwnikom, zaś po zmianie stron standardowe ustawienie i taktyka wystarczyły, by zamknąć ten mecz z 19:15 na koncie. Pojedynek przeniósł się na Cobblestone.

Na początku Virtus.pro rozdawało karty – wygrali rundę pistoletową, a także następne, raz po raz resetując fundusze swoich rywali, grających jako antyterroryści. Swój pierwszy punkt “pingwiny” zdobyły, gdy licznik wskazywał 1:5 i od tamtej pory w ich grze pojawiło się nieco pewności siebie. Do końca pierwszej połowy widzieliśmy 8:7 dla VP. Po zmianie stron Virtus.pro otworzyło zwycięstwem drugą połowę tego spotkania. Do samego końca dominowali, oddając terrorystom zaledwie dwa punkty. Dobra gra indywidualna nie wystarczyła przeciwko sile ekipy NEO, tym samym zremisowali oni w kolejnych Derbach Polski, dzięki wynikowi 16:9.