Virtus.pro potwierdza obecność w Katowicach

Virtus.pro oficjalnie pojawi się w Katowicach, by powalczyć o pierwsze miejsce podium w ramach IEM Katowice World Championship.

Jakub “kuben” Gurczyński – trener polskiej drużyny potwierdził obecność zespołu w marcowych zmaganiach, które nie podlegają już niestety randze “major” – nie zniechęciło to jednak światowej czołówki, ponieważ pula nagród pozostała niezmienna, a Counter-Strike: Global Offensive został dodany do grona oficjalnych gier Intel Extreme Masters.

Virtus.pro dwa lata temu zajęło pierwsze miejsce, pokonując w finale Ninjas in Pyjamas, natomiast w ubiegłym roku uległo w półfinałach innej szwedzkiej formacji – Fnatic, która zmusiła Polaków do oglądania spotkania o pierwszą lokatę z trybun.

Źródło: gry.onet.pl

W chwili obecnej nasi rodacy zajmują piąte miejsce w rankingu HLTV, natomiast w klasyfikacji najlepszych zawodników 2015 roku, tworzonej również przez powyższy serwis ukazał się Filip “NEO” Kubski – nie zapominajmy jednak, że jeszcze 7 profesjonalistów nie zostało ujawnionych.

Na chwilę obecną trudno przewidzieć możliwości zwycięzców ESL One Katowice 2014, ponieważ jak mogliśmy zauważyć m.in. podczas ostatnich występów Kamila Stocha – wiele zależy od formy psychicznej, zarówno w sporcie, jak i e-sporcie, a pamiętajmy że przy tak dużej, polskiej publiczności Virtusi będą jeszcze bardziej zmotywowani, by sięgnąć po puchar.

Znamy już ceny i datę sprzedaży biletów na IEM Katowice 2016!