Dwa zwycięstwa Kinguin w ramach ESEA Premier

Autor: Paweł Wilk

Przebywający w Warszawie na bootcampie Team Kinguin, odniósł dziś dwa cenne zwycięstwa w ramach ESEA Premier Season 25. Polacy niespodziewanie pokonali PENTA oraz FlipSid3.

W ostatnich tygodniach forma zespołu Bartosza ”Hypera” Wolnego nie wyglądała zbyt dobrze. Popularne “Pingwiny” zdecydowały się wspólnie potrenować w stolicy kraju, a w międzyczasie rywalizować w internetowych turniejach. Dziś kibice mogli zobaczyć pierwsze efekty bootcampu, bowiem biało-czerwonych czekały trudne mecze.

Na początek Szpero wraz z kolegami mierzyli się z PENTA, które jeszcze kilka dni temu rywalizowało w głównych eliminacjach PGL Major 2017 Kraków. Rywalizacja toczyła się na de_train, gdzie Polacy rozpoczęli od strony atakującej i zgarnęli aż 11 rund. W drugiej połowie Paweł ”innocent” Mocek i spółka starali się wrócić do gry, ale strata okazała się zbyt wielka. Kinguin ostatecznie wygrało 16 do 5.

W drugim meczu Kinguin także okazało się zwycięskie, jednak FlipSid3 w drugiej połowie musiało grać osłabione, bowiem Denis ”electronic” Sharipov stracił prąd na czas meczu, a jego formacja nie miała w tamtym czasie żadnego zastępcy. W piątkę F3 minimalnie przegrywało z Polakami 7:8, ale już bez Rosjanina drużyna straciła motywację i szansę na zwycięstwo, natomiast ekipa Szpera umocniła się na pierwszym miejscu ESEA Premier.

Team Kinguin 16:5 PENTA
Team Kinguin 16:9 FlipSid3