IzakTV

Strona główna » 100 Thieves znika ze sceny CS:GO. Organizacja Nadeshota wycofuje się z produkcji Valve!

100 Thieves znika ze sceny CS:GO. Organizacja Nadeshota wycofuje się z produkcji Valve!

Autor: Marcin Kapusta

100 Thieves znika z mapy esportowej CS:GO. Organizacja Matthewa “Nadeshota” Haaga postanowiła rozwiązać sekcję w strzelance Valve!

Zacznijmy najpierw od samego początku. Północnoamerykańska formacja po raz pierwszy pojawiła się w Counter-Strike’u w grudniu 2017 roku. Wówczas w zespole znajdowali się brazylijscy zawodnicy, tacy jak HEN1, LUCAS1, fnx, BIT czy też kNgV. Niespełna dwa miesiące później 100 Thieves znikło ze sceny na blisko dwa lata.

Popularni Złodzieje z impetem powrócili do produkcji Valve, ponieważ w październiku ubiegłego roku przejęli skład Renegades, który święcił liczne triumfy. Australijczycy pod banderą nowego pracodawcy mocno obniżyli swoje loty, jednak niejednokrotnie było widać przebłyski ich dawnej formy. Początkowo wyniki zapowiadały się obiecująco, ponieważ ekipa Gratisfactiona zdobyła wicemistrzostwo na IEM XIV Beijing. Później przyszedł okres słabości i niestabilności w zespole. Znacznie lepiej Liazz i spółka radzili sobie w dobie koronawirusa i tzw. “erze online”. W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy zajęli m.in. trzecie miejsce na wiosennej edycji DreamHack Masters NA oraz czwarte miejsce na cs_summit 6 NA. Pod koniec maja trener drużyny Chet “Chet” Signh opuścił formację i związał się z NRG eSports w VALORANCIE. Australijsko-norweska piątka trzy tygodnie temu wywalczyła wicemistrzostwo 12. sezonu ESL Pro League, a w trakcie tych prestiżowych zmagań pokonała m.in. FURIĘ i Evil Geniuses. Dzięki fenomenalnej predyspozycji w Pro Lidze zespół prowadzony przez Aarona “AZR” Warda uplasował się na 11. lokacie w światowym rankingu HLTV. W ostatnim czasie nic nie zapowiadało, że organizacja Nadeshota wycofa się z produkcji Valve, a jednak. Od kilku dni krążą również pogłoski, że gwiazda 100 Thieves – Justin “jks” Savage dołączy do compLexity, w którym zapełni lukę po Owenie “oBo” Schlatterze. Taki transfer może nastąpić w najbliższych dniach, ponieważ zawodnicy zostali pozostawieni “bez dachu nad głową”.

Rozwiązanie dywizji CS:GO nastąpiło przez wiele aspektów. Największym jest tutaj obecna sytuacja epidemiologiczna na świecie. W filmie zamieszczonym na Twitterze założyciel 100 Thieves wspomniał, że z powodu pandemii jego zawodnicy musieli walczyć w północnoamerykańskich zmaganiach. Większość dużych i prestiżowych turniejów odbywało się na Starym Kontynencie, z dala od siedziby organizacji w Los Angeles. Wszystkie procedury sanitarne, kwarantanna i podróże między krajami uniemożliwiły drużynie jkaema bezpieczną podróż po Europie.

Nadeshot w oficjalnym oświadczeniu zawarł: “To, co dzieje się teraz w CS:GO to to, że wszystko przechodzi do Europy. Rozmawialiśmy z naszymi graczami o tym, jakie rozwiązania moglibyśmy znaleźć, by poprawić naszą sytuację. Zrobili wszystko, co w ich mocy, aby osiągnąć wyniki, do których dążyliśmy. Niestety, trochę nam się nie udało. Nawet jeśli chcieliśmy dokonać roszad w szeregach zespołu, to i tak były przeszkody na naszej drodze. Obecnie, dzięki kwalifikacjom i systemom punktowym Majora, każda zmiana w wyjściowej piątce mogłaby zagrozić naszej pozycji lub nawet braku możliwości rywalizacji na Majorze. A to była gigantyczna blokada, której chcieliśmy uniknąć. 100 Thieves nie chce stanąć na drodze do sukcesu zawodników i biorąc pod uwagę niezdolność organizacji do zapewnienia takiego samego poziomu wsparcia, jak inne formacje w Europie, zdecydowałem się rozpocząć rozmowy z innymi stronami, aby znaleźć dla nich odpowiedni dom. Sukces graczy jest naszym priorytetem numer jeden. Najlepszym rozwiązaniem byłaby ich obecność na Starym Kontynencie“.

Australijczycy rywalizują obecnie w IEM New York, który będzie ich ostatnim występem pod banderą 100 Thieves. Jks i spółka w rozgrywkach posiadają bilans 4-1, a na swojej drodze pokonali TeamONE, RBG, Liquid oraz Mythic.

Skład 100 Thieves w CS:GO prezentował się następująco:

  • 🇦🇺 Aaron “AZR” Ward
  • 🇦🇺 Justin “jks” Savage
  • 🇳🇿 Sean “Gratisfaction” Kaiwai
  • 🇦🇺 Jay “Liazz” Tregillgas
  • 🇳🇴 Joakim “jkaem” Myrbostad