16. sezon ESL Mistrzostw Polski otwarty zwycięstwami Kinguin nad PACT

Autor: Paweł Wilk

Kolejny sezon ESL Mistrzostw Polski rozpoczął nam się dziś od dwóch spotkań pomiędzy Team Kinguin i PACT. Dwa cenne zwycięstwa zanotowała ekipa Wiktora “taza” Wojtasa.

Pierwsze starcie na de_Train rozpoczęło się od świetnej gry ekipy Dawida “lunAtic” Cieślaka, która po stronie antyterrorystów bardzo dobrze broniła dostępu do bombsitów. Dzięki wygranym pistoletom PACT udało się zdobyć kilkupunktową przewagę. Team Kinguin obudził się dopiero pod koniec pierwszej połowy i zdołał odrobić straty do wyniku 5:10. Po zmianie stron rządzili już gracze dowodzeni przez Taza. Popularne “Pingwiny” szybko odrobiły straty i wysunęły się na prowadzenie. Przeciwnik próbował zatrzymać serię dzięki przerwom technicznym, ale doświadczeni zawodnicy wiedzieli jak dokończyć pierwszą mapę.

Dużo więcej emocji oglądaliśmy w drugim meczu, także na de_Train. Ponownie prowadzenie po pierwszej połowie było na koncie PACT, jednak tym razem wynosiło ono tylko 8:7. Obraz gry nie zmienił się po zamianie ról. Do samego końca obie formacje walczyły o zwycięstwo. Kluczowe rundy lepiej rozegrane zostały przez nową skład Wiktora, dlatego Team Kinguin wygrał 16:14.

Team Kinguin 2:0 PACT

de_Train – 16:12
de_Train – 16:14

Kolejne spotkania 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski zaplanowane są na jutro. Głównymi bohaterami będą reprezentanci x-kom team i tomorrow.gg. Stream dostępny będzie na kanałach ESL.TV Polska oraz sport.tvp.pl.