Acer B247Y D tani monitorek do gierek czy bardziej do pracy biurowej? - IzakTV

Acer B247Y D tani monitorek do gierek czy bardziej do pracy biurowej?

Dzisiaj mamy przyjemność sprawdzić monitor Acer Business B7 B247Y D. Posiada on 24’ calową matrycę IPS o odświeżaniu 75 Hz i 4 ms czasem reakcji. Zapraszam na zapoznanie się z naszą opinią na temat tego taniego monitora!

Acer to przedsiębiorstwo założone w 1976 roku na Tajwanie. Od początku było związane z sektorem IT. Dzisiaj rozmawiamy oczywiście o produkcie Business. B247Y D defakto powinien kosztować około 700 złotych, wiec nie jest to wygórowana kwota ale coś za coś. Do dyspozycji mamy tylko 75 Hz oraz wysoki czas reakcji matrycy co w gamingu może przeważać nad sensownością wyboru takiego sprzętu. Chyba, że ktoś jest niedzielnym graczem i pogrywa w niezbyt wymagające gry.

Osoby zaznajomione z linią Acer Business na pewno będą wiedzieć, czego się spodziewać po otwarciu pudła Acer B7 B247Y. Natomiast co z nami graczami? Już odpowiadam. Wspomniany model posiada 24 calową matrycę IPS o czasie reakcji 4 ms GTG. Maksymalna rozdzielczość to Full HD 1920 x 1080. Częstotliwość odświeżania wynosi 75 Hz.

Z takich najważniejszych funkcji B242Y D to tyle. Teraz spójrzmy na dokładną specyfikację techniczną:

 • Rozdzielczość fizyczna: 1920 x 1080,
 • Rodzaj matrycy: IPS,
 • Format obrazu: 16:9,
 • Kontrast statyczny: 1000:1,
 • Wielkość plamki: 0.248,
 • Liczba wyświetlanych kolorów: 16.7 mln,
 • Jasność: 250 cd/m2,
 • Czas reakcji (GTG): 4 ms,
 • Kąty widzenia: 178 stopni odchylenia poziomego i 178 stopni odchylenia pionowego,
 • Waga: 3,64kg lub 5,59kg ze stojakiem,
 • Porty i złącza: VGA, 1x HDMI, 1x DisplayPort, złącza pod słuchawki, 4x USB 3.0 oraz 1x USB 3.0 upstream,
 • Wbudowane głośniki: 2 x 2W,
 • Klasa energetyczna: F,
 • Pobór mocy: 22 W,
 • Udogodnienia: VESA 100 x 100mm, AMD Adaptive-Sync, redukcja migotania (flicker free) oraz filtr światła niebieskiego.

Platforma testowa:

Prezentacja produktu:

Monitor standardowo dla Acera, a tym bardziej dla serii Business przyszedł w szarym, standardowym opakowaniu. Karton to bardzo mocna konstrukcja wykonana z faktury falistej o wysokim współczynniku grubości. Na samym pudełku odnajdziemy najważniejsze informacje o cechach urządzenia oraz specyfikacji technicznej. Ekran oraz jego elementy zabezpieczono bardzo grubym styropianem i piankową folią. Z pewnością nie musimy się martwić o ewentualne uszkodzenia czy też zarysowania w transporcie.

W pudle odnajdziemy pełny zestaw akcesoriów tj. kabel VGA, DP, USB i kabel zasilający. Oczywiście nie zabrakło instrukcji obsługi oraz innych materiałów dokumentacyjnych. Wyjmując monitor z pudła musicie się przygotować na niewielki wysiłek fizyczny. Ekran ze stojakiem waży mniej niż 6 kilogramów. Natomiast stojak został wykonany z metalu i posiada typowy kształt dla biurowych konstrukcji. Jest to po prostu w pełni prostokątna podstawka. Mocuje się ja za pomocą dwóch śrub, które można dokręcić bez śrubokręta. Sam ekran zamontujemy na zatrzaski i nie musimy wkręcać żadnych śrubek. Rach ciach i można podłączać niezbędne kable do działania monitora.

Cóż to za ustrojstwo na monitorze? Czyżby Tobii Eye? Niestety nie.. fajnie by było ale mamy do czynienia z monitorem z serii business, więc komu byłoby potrzebne ustrojstwo do śledzenia wzorku przy opisywaniu faktur. W każdym razie jest to kamerka wraz z mikrofonem. Bardzo przydatne ustrojstwo w dobie pracy zdalnej. Zwłaszcza jak nie posiadamy laptopa do pracy to taki bajer na monitorze sprawia, że nie musimy dokupywać zewnętrznej kamery. Wiadomo, nie jest to kamerka z najwyższej półki ale sprawuje się lepiej jak typowa kamera w laptopach.

Sama kamera jest w pełni regulowana, a do tego posiada certyfikat Windows Hello. Certyfikat w tym wypadku wykorzystuje rozpoznawanie twarzy. Kamera skanuje twarz i w ciągu dwóch sekund mamy odblokowany komputer bez wpisywania zbędnych haseł. Czy jest to przydatne? Zależy od użytkownika.

Wszystkie elementy sterujące znajdują się w prawym dolnym rogu ekranu. Do sterowania wykorzystywane jest 5 przycisków, z czego jeden odpowiada za włączanie / wyłączanie (to ważne) matrycy. Na samym dole znajduje się mały joystick. Wspominane guziki można łatwo odnaleźć poprzez dotyk i nie powinno być żadnych szczególnych problemów z szybką nawigacją po menu monitora. Co ciekawe sam monitor posiada jeszcze dodatkowy wyłącznik. Po jego wciśnięciu prąd w ogóle nie jest dostarczany do monitora i sam monitor nie zostaje w trybie czuwania, a więc pobiera całe 0W. Dla eko przedsiębiorstw i domowych maniaków oszczędności jest to super opcja.

Po zamontowaniu ekranu na ramieniu można bezpiecznie przystąpić do regulacji położenia monitora w pionie oraz w poziomie. B247Y D jest w stanie przechylić się do przodu i do tyłu w zakresie od -5 do 20 stopni, a także skręcić w prawo i w lewo o 20 stopni. Dostępny jest również tryb pivotu. Co więcej używając pivota nadal możesz ustawić monitor pod kątem nachylenia i obrotu. Oczywiście tryb pivota przyda się programistom czy też do innych zastosowań, ale na pewno nie dla graczy.

Podsumowanie:

Acer Business B247Y D pozostawia bardzo pozytywne wrażenie. Wbudowana kamerka to idealne rozwiązanie do zastosowań biurowych. Zwłaszcza teraz jak większość biur jest zamkniętych, a każdy pracuje z domu. Brak ekstrawaganckiego wyglądu to tylko plus. Seria biznesowa ma być tania, a nie generować dodatkowe koszty. Podczas dłuższego użytkowania nie miałem na co narzekać. Oczywiście, można mieć małe ale do częstotliwości odświeżania monitora ale jak weźmiemy cenę monitora to nawet gracze ze słabszymi komputerami będą zadowoleni bo i tak nie będą w stanie wygenerować więcej jak 75 Hz. Mimo to monitor bardziej polecam do zastosowań biurowych niż do typowego gamingu.

Partnerem recenzji jest marka

Powiązane posty

Recenzja TP Link Archer VR2100!

Recenzja Logitech G303 Shroud Edition Wireless

Ultralekka mysz to klucz do zwycięstwa? Recenzja Genesis Krypton 555 i podkładki Carbon 500 Maxi WOWS Armada