IzakTV

Strona główna » Actina Pact wkracza na rynek simracingu!

Actina Pact wkracza na rynek simracingu!

Autor: Marcin Skrętkowicz

W dniu 30.01.2020 w Actina PACT doszło do istotnej rozbudowy. Wraz z chęcią otwarcia się na nowe dyscypliny oraz inicjatywę Pawła „Pawko” Cieciory związanego z PACT, została powołana dywizja simracingowa, skupiająca się na wirtualnych wyścigach samochodowych.

Organizacja Marcina „padre” Kurzawskiego rozpoczęła budowę drużyny od kierowcy należącego do ścisłej czołówki – Damiana Lemparta, który wcześniej osiągając sukcesy w wirtualnych wyścigach, przeszedł do realnego motorsportu. Oprócz bycia zawodnikiem, pełni również funkcję trenera ekipy. Dywizja simracingowa zrekrutowała takich kierowców, jak np. Jakub „Piast” Piaścik oraz Łukasz „pimpeek” Sokół, którzy jeszcze wcześniej, w barwach Together esports, zdobyli drużynowe mistrzostwo w zawodach TCR Cup organizowanych przez Republic of Simracers oraz Polską Ligę Esportową. Skład również tworzą m.in. Mateusz „Tycha” Tyszkiewicz (Wicemistrz wirtualnej serii Skoda Octavia Cup – Republic of Simracers), Michał „dj_sasek” Saskowski (Mistrz 1. Sezonu TCR – Republic of Simracers), Łukasz „Sumek” Sikorski, Maciej Hałoń, Marcin „ZiomalNB” Kuśnierz oraz Paweł „Pawko” Cieciora.

Damian Lempart:
Jestem niezwykle szczęśliwy z możliwości zaangażowania się w projekt z ramienia Actina PACT i z racji, że tak uznana osoba w środowisku, jak Marcin Kurzawski, doceniła mój potencjał i możliwości nie tylko pod kątem simracingu. Jestem także bardzo zadowolony z aktualnego składu i już na początek sezonu wiem, że jesteśmy w stanie zrealizować założone cele w aktualnie jednej z najmocniejszych lig Assetto Corsa – EVOLVE GT3 Series by ACLeague. Naszym celem jest nie tylko to, aby ugruntować solidną pozycję jako zespół wśród takich organizacji jak devils.one, Together esports, ale przede wszystkim, żeby popularyzować simracing, jako świetną i widowiskową dyscyplinę esportową z wysokim potencjałem marketingowym.

Nowa dywizja simracingowa aktualnie ściga się w EVOLVE GT3 Series by ACLeague w symulatorze Assetto Corsa i wkrótce planuje rywalizację w innych ligach krajowych i zagranicznych, także na innych platformach, jak np. iRacing oraz Raceroom Racing Experience. W debiutanckim, oficjalnym wyścigu, Łukasz „pimpeek” Sokół zdobył trzecie miejsce w pierwszym wyścigu sezonu.

Aktualny skład dywizji simracingowej:

  • Damian Lempart
  • Paweł „pawko” Cieciora
  • Łukasz „pimpeek” Sokół
  • Jakub „Piast” Piaścik
  • Mateusz „Tycha” Tyszkiewicz
  • Michał „dj_sasek” Saskowski
  • Łukasz „Sumek” Sikorski
  • Maciej Hałoń
  • Marcin „ZiomalNB” Kuśnierz