IzakTV

Strona główna » ADATA HV300 i HD330 – dyski dla miłośników dużych pojemności!

ADATA HV300 i HD330 – dyski dla miłośników dużych pojemności!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Adata

ADATA zaprezentowała dwa nowe zewnętrzne dyski twarde – smukły i elegancki HV300 oraz wytrzymały HD330. Oba modele są dostępne w wariantach o pojemności do 5 TB.

Model HV300 o grubości 10,3 mm jest jednym z najsmuklejszych zewnętrznych dysków marki ADATA. Nośnik ma plastikową obudowę, dostępną w czterech kolorach – czarnym, czerwonym, białym i niebieskim.

HD330 został z kolei wyposażony w silikonową obudowę, pochłaniającą wstrząsy. Chroni ona dysk oraz zapisane na nim dane przed skutkami upadków. Nośnik trafi do sprzedaży w 3 kolorach – czarnym, niebieskim i czerwonym.

Oba modele zostały wyposażone w specjalny czujnik, który zatrzymuje pracę dysku po wykryciu wstrząsu lub upadku. Ma to zminimalizować ryzyko pojawiania się błędów oraz występowania uszkodzonych sektorów.

Wraz z dyskami użytkownicy otrzymają oprogramowanie HDDtoGo, które umożliwia wygodne tworzenie kopii zapasowych oraz synchronizację danych. Ponadto nośniki obsługują szyfrowanie AES-256 bit oraz interfejs USB 3.1. Nowe dyski od firmy ADATA będą dostępne w czterech wersjach – 1 TB, 2 TB, 4 TB oraz 5 TB. Sugerowane cena modelu HV300 o pojemności 1 TB to 309 zł.