adreN nie wystąpi na PGL Majorze - IzakTV

adreN nie wystąpi na PGL Majorze

fot. ESL/Helena Kristiansson

PGL Major wystartuje już za tydzień, jednak niektóre ekipy doznają jeszcze osłabień. Jedną z takich formacji jest Team Liquid, który na najważniejszym turnieju w roku zagra bez dotychczasowego trenera, którym jest Eric “adreN” Hoag. Ten zostanie zastąpiony przez menadżera.

Czasami są rzeczy ważne i ważniejsze. Wczoraj za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych adreN zakomunikował, że nie wystąpi na nadchodzącym turnieju w stolicy Szwecji. Powodem są zbliżające się narodziny dziecka, przy których Amerykanin chce być. TL natomiast nie zostanie bez nikogo na stanowisku coacha, wszak zastępstwo jest już znane. 

Nie wystąpie na Majorze z powodu zbliżających się narodzin mojego syna. Podczas mojej nieobecności moje obowiązki przejmie jokasteve. Pierwszy Major od ponad dwóch lat, a także z publiką sprawia, że jestem bardzo podekscytowany, ale jednocześnie jest mi smutno, że nie będzie dane mi tam być. Nadchodzące narodziny mojego dziecka to jednak wydarzenie, którego nigdy nie mógłbym przegapić – mówił Hoag. 

Utrata adreNa na PGL Major jest sporą utratą dla organizacji wywodzącej się zza oceanu. W ostatnim czasie Team Liquid zaprezentował się z bardzo dobrej strony, ponieważ zajął 1-2. miejsce na BLAST Premier Fall Showdown i tym samym wywalczył awans na LAN-owe finały. Nieco słabiej było na IEM Fall dla północnej Ameryki, ponieważ dziesiąta siła świata zajęła trzecią lokatę. Przypomnijmy, że Gabriel “FalleN” Toledo i jego koledzy zajęli drugie miejsce w rankingu RMR, dzięki któremu zakwalifikowali się do Challengers Stage. Etap ten rozpocznie się 30 października. 

Obowiązki dotychczasowego szkoleniowca przejmie Steve “jokasteve” Perino, który jest menadżerem zespołu od 2015 roku. Często można go ujrzeć siedzącego w pobliżu czy to podczas treningów, czy to meczów. Nie będzie to jednak pierwsze takie doświadczenie, ponieważ Perino występował także jako trener zespołu na ELEAGUE Premier 2018, gdzie później TL zdobyło wicemistrzostwo. 

W tej sytuacji skład Teamu Liquid na PGL Major prezentuje się następująco:
  • Jonathan “⁠EliGE⁠” Jablonowski
  • Keith “⁠NAF⁠” Markovic
  • Jake “⁠Stewie2K⁠” Yip
  • Michael “⁠Grim⁠” Wince
  • Gabriel “⁠FalleN⁠” Toledo
  • Steve “jokasteve” Perino – trener

Powiązane posty

Czas na pierwszy turniej z mocną obsadą w 2022 roku! Kto sięgnie po zwycięstwo Funspark ULTI 2021 Finals?

Niepewny początek nowej Wisły. Endpoint wygrywa po comeback’u!

MOUZ NXT o krok od awansu do TOP30 rankingu HLTV