IzakTV

Strona główna » adwokacik jedzie na V4 Future Sports Festival do Budapesztu!

adwokacik jedzie na V4 Future Sports Festival do Budapesztu!

Autor: Aleksander Kurcoń

Najlepszy mix w Polsce znowu to zrobił! adwokacik wygrał otwarte polskie kwalifikacje do V4 Future Sports Festival Budapest i tym samym za niecałe trzy tygodnie uda się do stolicy Węgier, by powalczyć o pulę nagród 300 tysięcy dolarów. 

adwokacik dzięki zwycięstwie w piątkowej drabince, miał zapewniony udział w wielkim finale kwalifikacji, a na dodatek miał na start jedną mapę przewagi. W sobotę zatem PACT, Capri Sun i AVEZ walczyły o miejsce w wielkim finale.

W pierwszym sobotnim meczu PACT pokonał 2:1 Capri Sun, tym samym w półfinale kwalifikacji zmierzył się z AVEZ. Ośmiornice początkowo źle weszły w ten pojedynek i na Inferno nie miały większych szans z rywali, przegrywając aż 6:16. Później jednak na swojej mapie – Nuke’u – zaliczyli imponującą końcówkę i ostatecznie odnieśli zwycięstwo 16:14. Na Overpassie z kolei Rafał “sany” Pietrzak rozegrał świetny mecz i z ratingiem 1.69 pomógł w znaczny sposób swojej drużynie, która wygrała z PACT 16:11. Tym samym AVEZ czekał pojedynek z adwokacikiem. Ośmiornice miały jednak mały margines błędu – nie mogły pozwolić sobie na stratę mapy, bo oznaczałoby to zwycięstwo adwokacika.

Wielki finał otwartych kwalifikacji rozpoczął się na Trainie. AVEZ, grając po stronie CT, doskonale weszło w mecz i wygrało aż sześć rund z rzędu. adwokacik jednak w porę się obudził i jeszcze przed przerwą zdołał doskoczyć do rywali na jeden punkt. Po zmianie stron drużyna SZPERA zwyciężyła w pistoletówce i miała otwartą drogę do zbudowania sobie przewagi. AVEZ nie mogło sobie poradzić z bardzo dobrą obroną swoich przeciwników, ekipie ToMa223 bardzo rzadko udawało się ogóle podłożyć bombę! Ostatecznie adwokacik wygrał 16:11 i tym samym bardzo szybko zakończył wielki finał kwalifikacji. SZPERO i spółka po raz kolejny udowodnili, że są najlepszym mixem w Polsce i pojadą 20 września do Budapesztu na V4. Na turnieju grupy Wyszehradzkiej do wygrania jest bardzo wysoka pula – 300 tysięcy dolarów. Ponadto adwokacik będzie mógł zmierzyć się z takimi zespołami jak MIBR, Virtus.pro, Ninjas in Pijamas czy mousesports. Stawkę uzupełnią zwycięzcy kwalifikacji ze Słowacji, Czech i Węgier.