adwokacik z nieudanym startem w V4. Polacy pokonani przez NiP

Autor: Paulina Szymak

Za nami pierwszy pojedynek adwokacika w V4 Future Sports Festiwal. Dzisiejszego poranka Polacy podjęli szwedzką ekipę, Ninjas in Pyjamas.

Dzisiejszy poranek dla zawodników adwokacik z pewnością nie należał do najłatwiejszych. Pomimo wygrania pistoletówki, na dłuższy czas okazał się to ich jedyny punkt na mapie de_train. NiP bez problemu radziło sobie z odpieraniem ataków przeciwnika dzięki czemu wysunęli się na ogromne prowadzenie 11:1. Dopiero końcówka pierwszej połowy przyniosła odkupienie, dzięki czemu adwokacik zakończył z czterema punktami (4:11). Zmiana stron zdecydowanie lepiej wyglądała dla Polaków, którzy rozpoczęli od zgarnięcia czterech punktów, a następnie konsekwentnie, pomimo oddawania pojedynczych rund dotarli do wyrównania pojedynku 15:15. Dogrywka niestety nie przyniosła oczekiwanego zwycięstwa na Trainie, gdyż to NiP zdobyło cztery oczka i zakończyło mapę 19:16.

Overpass można określić mianem pogromu adwokacika. Szwedzi podjęli doskonałą decyzje wybierając tę mapę, gdyż poruszali się po niej jak u siebie, najpierw zgarniając aż siedem rund z rzędu, by po oddaniu jednego punktu dołożyć kolejne dwa do swojego wyniku. Niewielki cień szansy pojawił się, gdy Polakom udało się dwa razy pod rząd zatrzymać atakujący NiP, lecz przeciwnicy szybko przekreśli tę nadzieje kończąc pierwszą połowę kolejnymi trzema rundami (12:3). Zmiana stron w tym przypadku była już tylko formalnością, gdyż Szwedzi konsekwentnie zakończyli spotkanie 16:3.

adwokacik – 0:2 – Ninjas in Pyjamas
de_train – 16:19
de_overpas – 3:16