adwokacik z pierwszym zwycięstwem w LBET Invitational

Autor: Paulina Szymak

Za nami spotkanie w ramach LBET Invitational. Dzisiejszego popołudnia adwokacik zmierzył się w niełatwym pojedynku z fińską formacja SJ Gaming.

Takiego wykonania mapy de_train z pewnością wielu się nie spodziewało. Już na początek pistoletówka wpadła na konto adwokacika i pomimo że SJ od razu odpowiedziało punktem, to Polacy szybko zaczęli wysuwać się na prowadzenia, najpierw 4:1, aby po chwili mieć już sześć oczek przewagi (8:2). Pierwsza połowa zdecydowanie lepiej wyglądała dla „SZPERA” i spółki, gdy na koniec na ich koncie pojawiło się jedenaście rund (11:4). Niestety zmiana stron nie wyglądała już tak kolorowo. Najpierw strata pistoletówki, lecz w odpowiedzi adwokacik dołożył trzy oczka dla siebie (14:5). Chociaż mogłoby się wydawać, że Polacy są bliscy zwycięstwa to SJ Gaming nie odpuszczało, przez co de_train zakończył się wynikiem 16:13 na korzyść adwokacika.

Dust2 z pewnością należał do bardziej wyrównanych i pomimo otwarcia czterech rund przez polski zespół, SJ od razu odpowiedziało doprowadzeniem do remisu (4:4). Ciężko określi dominującą drużynę w tym starciu, gdyż obie walczyły o każdy punkt, przez co pierwszą połowę SJ zakończyło rundą przewagi (8:7). Druga połowa rozpoczęła się pistoletówką dla adwokacika, lecz SJ stopniowo dokładało oczka na swoje konto. I tym razem Polacy zdołali wybić się i dotrzeć do rundy meczowej (15:13), jednak przeciwnicy i tym razem doprowadzili do remisu (15:15), po czym w dogrywce, tracąc zaledwie jeden punkt, zgarnęli mapę de_dust2.

W przypadku Inferno można pokusić się o stwierdzenie, że w dzisiejszym spotkaniu właśnie ta mapa należała do najlepszych w wykonaniu „kaper’a” i spółki. Już od początku adwokacik zgarnął trzy rundy na swoje konto i chociaż przez moment to SJ wysunęło się na jednopunktową przewagę (4:3), to polski zespół od razu odpowiedział atakiem, najpierw dodając sobie pojedyncze oczko, by następnie, tracą już tylko jedną rundę, pewnie brnąć po zwycięstwo w pierwszej połowie (10:5). Zmiana stron w tym przypadku była kwestią formalności i pomimo straty pistoletówki zawodnicy adwokacika stopniowo domknęli to spotkanie, wynikiem 16:7.

adwokacik – 2:1 – SJ Gaming
de_train – 16:13
de_dust2 – 16:19
de_inferno – 16:7