AGO z awansem do zamkniętych kwalifikacji IEM Katowice 2018

Autor: Daniel Ryszkowski

W gwarantującym slot, do zamkniętych kwalifikacji nadchodzącego Intel Extreme Masters w Katowicach, drużyna AGO pokonała turecką formację Space Soldiers.

Pojedynek zaczął się na wybranym przez AGO trainie. Rozpoczynający po stronie atakującej Polacy świetnie weszli w spotkanie, wygrywając pięć pierwszych rund. Na tym jednak dominacja polskiej formacji w tej połowie się skończyła. Z pozostałych dziesięciu rund, aż w ośmiu zwyciężyła ekipa Space Soldiers, wygrywając ostatecznie pierwszą część spotkania, do siedmiu.

Minimalne prowadzenie tureckiej formacji sugerowało wyrównane spotkanie. Tak też było w istocie. Ponownie lepiej w połowę weszła polska drużyna, która skutecznie odbijała bombsite’y w pierwszej i drugiej rundzie. Decydująca faza meczu, to punkty zdobywane falami przez obydwie ekipy. Końcówka meczu, od stanu 12:13 należała jednak do Polaków, którzy zakończyli mapę runem 4-1.

AGO 16:14 Space Soldiers

Mapą drugą był wybrany przez turecką formację cobblestone. Gospodarze rozpoczęli od skutecznej obrony, notując na swoim koncie trzy pierwsze punkty. Ago, co prawda, zdołało wyjść na skromne prowadzenie 5:4, ale od tego momentu Polacy byli w stanie zdobyć zaledwie jeden punkt.

Po zmianie stron, Ago, mimo zwycięstwa w rundzie pistoletowej musiało uznać zdecydowaną wyższość rywala. Turecka formacja zdecydowanie zdominowała drugą połowę na cobblestone, wygrywając tę część spotkania 7:3, a całość do dziewięciu.

AGO 9:16 Space Soldiers

Na mapę decydującą wybrany został mirage. Rundę otwierającą, a potem cztery kolejne wygrała ekipa Space Soldiers, wychodząc, na wydawałoby się bezpieczne prowadzenie, teoretycznie. Kilka rund później o prowadzeniu, a tym bardziej bezpiecznym nie było już mowy. Polacy zrównali się z rywalami przy stanie 6:6, wygrywając nawet ostatecznie pierwszą połowę pojedynku 8:7.

Po takim finiszu pierwszej części, drugą, pewni siebie Polacy rozpoczęli w imponującym stylu. Skalę pogromu najlepiej opisze wynik – 8:1, oraz poniższa grafika: