AGO awansuje do playoff’ów na LOOT.BET!

Autor: Mateusz Olczyk

Dzisiejszy mecz AGO w ramach LOOT.BET Season 2 już za nami. Ze starcia ze szwedzkim Chaos, to Polacy wyszli zwycięsko, dzięki czemu zapewnili sobie awans do playoff’ów.

Starcie zaczęło się od Overpass’a, którego AGO rozpoczęło po stronie atakującej. Nasi rodacy dość dobrze weszli w spotkanie, wygrywając pistoletówkę, co zapewniło im wygraną również w następnej rundzie. Szwedzcy zawodnicy nie zamierzali jednak pozwolić swoim przeciwnikom uciec z wynikiem, toteż wzięli się w garść, zremisowali i wyszli nawet na krótkie prowadzenie. Oba zespoły, przez pewien czas po prostu wymieniały się pojedynczymi punktami, nie pozwalając temu drugiemu przejąć inicjatywy. Mimo wszystko Jastrzębie zrobiły to w końcu, zdobywając pięć zwycięstw z rzędu i choć ostatnia runda pierwszej połowy wpadła jeszcze na konto Chaos’u, to AGO zakończyło ją z lepszym rezultatem – 9:6.
Zmiana stron z początku nie przynosiła, aż tak dobrych nadziei jak początek poprzedniej połowy. Jastrzębie wygrywały co prawda pojedyncze rundy, jednak szwedzka formacja powoli, acz konsekwentnie wracała do meczu, w pewnym momencie doprowadzając nawet do wyrównania. I to chyba właśnie to wyrównanie było zastrzkiem energii dla Furlana i spółki, by zamknąć pierwszą mapę. Serią trzech wygranych zakończyli Overpass’a 16:13.

Drugą mapą był Train, którego Jastrzębie zaczęły ponownie po stronie terrorystów. Chociaż dwie pierwsze rundy wpadły na konto Chaos’u, to Polacy pokazali kawał naprawdę dobrego CS’a, ugrywając dwie, dość długie serie – najpierw pięciu, później jeszcze czterech zwycięstw pod rząd. Punktacja na koniec pierwszej połowy była więc bardzo dobra dla AGO – 9:6.
Zmiana stron przyniosła wygraną przez Szwedów pistoletówkę, jednak nie pozwoliło im to nawet na zabezpieczenie sobie dodatkowej rundy, którą zespół Furlana dosłownie wyrwał im z rąk. Podobnie zresztą jak następną. Zawodnicy Chaos’u próbowali jeszcze wrócić do spotkania, jednak ich starania skończyły się na zaledwie jednym zdobytym punkcie więcej. AGO zakończyło mapę 16:8, zamykając tym samym całe starcie.

AGO vs Chaos – 2:0

• Overpass – 16:13
  • Train – 16:8

Wraz z tym zwycięstwem, AGO zapewniło sobie awans do playoff’ów, Chaos natomiast żegna się z turniejem.