AGO dominuje. Za nami pierwszy mecz w ramach Pucharu Zdobywców Pucharów.

Autor: Krystian Terpiński

Rozpoczęły się zmagania najlepszych polskich drużyn w ramach LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów. Na pierwszy ogień na serwerze spotkały się drużyny AGO Esports oraz x-kom teamu.

Inauguracyjne starcie rozpoczęło się od mocnej rundy pistoletowej w wykonaniu x-kom teamu. Z wyjątkowo dobrej strony pokazał się odstawiony ostatnio na boczny tor Krzysztof ”Goofy” Górski, który zdobył szybkie trzy zabójstwa i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Pomimo udanego startu przez większość pierwszej połowy x-kom musiał jednak uznać wyższość Jastrzębi, a pojedyncze rundy udało się wygrać głównie dzięki świetnie rozegranym clutchom. Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie, a zespół prowadzony przez Damiana ”Furlana” Kisłowskiego w mgnieniu oka dokończył dzieła zniszczenia i postawił pierwszy krok na drodze do kolejnego etapu turnieju.

Po krótkiej przerwie zawodnicy przenieśli się na mapę de_train. Na wybranej przez siebie arenie gracze AGO bez większych problemów szybko wyszli na prowadzenie, które utrzymali już do końca pierwszej połowy. Po przejściu na stronę antyterrorystów x-kom team raz po raz podejmował próby powrotu, które zaowocowały doprowadzeniem do wyniku 15-14. W kluczowym momencie Paweł innocent” Mocek i jego koledzy nie potrafili jednak zatrzymać świetnego ataku w wykonaniu AGO. Na szczególną uwagę zasługuje postawa wspomnianego wcześniej Furlana, który jak na prawdziwego kapitana przystało, wziął ciężar gry na swoje barki i fantastyczną kontrolą mapy przechylił szale zwycięstwa na stronę Jastrzębi.

Już za chwile kolejny mecz w ramach LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów. ACTINA PACT podejmie faworyzowane devils.one. Transmisja całego eventu dostępna jest na oficjalnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.