IzakTV

Strona główna » AGO Esports zagra na DreamHack Open Tours 2018!

AGO Esports zagra na DreamHack Open Tours 2018!

Autor: Paweł Wilk

AGO Esports przełamało złą serię polskich drużyn w internetowych eliminacjach. Rodzima ekipa wygrała europejskie kwalifikacje na DreamHack Open Tours 2018.

Niedzielna rywalizacja świetnie zaczęła się dla Damiana “Furlana Kisłowskiego i spółki. AGO w pierwszym meczu pokonało 2 do 1 bułgarskie Mortal Kombat i awansowało do półfinału. Tam spotkało się z uczestnikiem ostatniego Majora – Quantum Bellator Fire. Formacja dowodzona przez Nikite “waterfaLLZa” Matveyeva nie miała wielkich szans w starciu z zachodnim sąsiadem. Ekipa znad Wisły wygrała bez straty mapy i w imponujący sposób awansowała do wielkiego finału. W nim czekała już rewelacja niedawno zakończonego Copenhagen Games 2018. Skład reprezentujący Imperial zapewnił sobie udział w kluczowym meczu, wygrywając wcześniejsze spotkania z Minlate (2:0) i Windigo Gaming (2:1).

Wielki finał europejskich kwalifikacji był bardzo ciekawy. Asger “AcilioN” Larsen i spółka zapewnili sobie zwycięstwo na Overpassie dzięki świetnej pierwszej połowie, gdzie Imperial prowadziło aż 14:1. Po zmianie stron AGO potrafiło nieco zniwelować straty, ale i tak ogólne prowadzenie objęli ich przeciwnicy. Dużo więcej emocji mieliśmy na Mirage’u, gdzie europejski miks dyktował warunki i prowadził już 14 do 4. Wtedy niesamowity “comeback” rozpoczęli Polacy, którzy odrobili straty, a następnie wygrali 16:14.

Decydujący Cache tym razem rozpoczął się dobrze dla AGO, które kontrolowało przebieg pierwszych rund. Spora przewaga dała dużo pewności biało-czerwonym. Po pierwszej połowie Furlan i wraz z kolegami prowadzili aż 11 do 4, jednak po zmianie stron były problemy u antyterrorystów, by zamknąć spotkanie. Imperial dzielnie walczył, by tym razem samemu odrobić straty, co w konsekwencji bardzo wyrównało trzecią mapę. Na całe szczęście w kluczowych momentach lepiej zachowali się reprezentanci AGO, którzy wygrali 16 do 10.

AGO Esports 2:1 Imperial

de_Overpass – 9:16
de_Mirage – 16:14
de_Cache – 16:10

Niedzielny sukces AGO Esports sprawił, że drużyna została pierwszym uczestnikiem DreamHack Open Tours 2018, który odbędzie się 19-21 maja w Parc des Expositions.