AGO Gaming z awansem na China Top 2017 Shenzhen!

Autor: Patryk Głowacki

SkinCoin Invitational dobiegło końca. Najlepszą drużyną kwalifikacji do China Top 2017 Shenzhen okazało się AGO Gaming, które w finale pokonało Kinguin.

Pierwotnie do tego spotkania miało w ogóle nie dojść, gdyż oba zespoły wywalczyły sobie prawo do gry w turnieju głównym poprzez SkinCoin Invitational. Organizatorzy China Top zmienili jednak reguły kwalifikacji i ostatecznie z zmagań od SkinCoin do Chin mogła zapewnić sobie wylot tylko jedna drużyna. Taka sytuacja zmusiła polskie formacje do rozegrania bratobójczego pojedynku.

Pierwsza mapa tylko na początku należała do graczy Kinguin, którzy w pewnym momencie wyszli na prowadzenie 4:2. Z czasem jednak “Pingwiny” miały coraz mniej do powiedzenia, gdyż AGO rozpoczęło marsz po zwycięstwo. Już w pierwszej połowie “Anioły” zdominowały przeciwnika, osiągając wynik 10:5. Po zmianie stron podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego zdołali wygrać pistoletówkę, lecz była to dla nich ostatnia runda zakończona zwycięstwem.

Drugi plac gry był już zdecydowanie bardziej wyrównany. Początek traina znów należał do mistrzów Polski, którzy konsekwentnie wychodzili na coraz wyższe prowadzenie (2:6). Po nieudanym starcie AGO znalazło jednak receptę na ataki rywala, a to pozwoliło formacji wygrać pierwszą połowę (8:7). Żadna ze stron nie zamierzała jednak odpuszczać, a Kinguin wciąż trzymało się blisko przeciwnika, prowadząc nawet 11:10. Od tego stanu Damian “Furlan” Kisłowski i spółka całkowicie przejęli inicjatywę, nie oddając oponentowi już żadnego punktu.

AGO Gaming – Kinguin 2:0 (16:6 – cobblestone, 16:11 – train)

Dzięki wygranej “Anioły” zapewniły sobie slota w China Top 2017. Turniej zostanie rozegrany w Shenzhen w dniach 18-22 listopada.