IzakTV

Strona główna » AGO i Wisła Kraków w play-offach Spring Sweet Spring 2! HONORIS odpada z walki o IEM

AGO i Wisła Kraków w play-offach Spring Sweet Spring 2! HONORIS odpada z walki o IEM

Autor: Krzysztof Sarna

To był bardzo dobry dzień w wykonaniu polskich drużyn! Z pięciu starć aż cztery okazały się zwycięskie. x-kom AGO oraz Wisła All iN! Games Kraków awansowały do fazy play-off rozgrywek Spring Sweet Spring 2.

Czwartkowe granie polskich drużyn rozpoczęło się od wygranej x-kom AGO nad Entropiq. Zwycięstwo to dało awans “Jastrzębiom” do fazy pucharowej Spring Sweet Spring 2. Pojedynek rozpoczął się od Mirage’a, którego wybrali podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa, a zarazem go wygrali wynikiem 16:10. Role zdecydowanie odwróciły się na Duście, na którym to zespół z regionu CIS rozdawał karty, co zresztą doskonale odzwierciedla rezultat 16:5. O końcowym wyniku musiał przesądzić Nuke, a tego zwyciężyli Karol “rallen” Rodowicz i jego koledzy. Tym samym AGO już w przyszłym tygodniu rozpocznie zmagania w fazie play-off, z kolei Entropiq będzie miało jutro ostateczną szansę, by do tego etapu awansować.

Do play-offów Spring Sweet Spring 2 awansowała także Wisła All iN! Games Kraków, która pokonała HAVU. Klub z Krakowa najpierw wygrał Nuke’a, na którym to jednak chcieli grać Finowie. Koniec tej areny miał miejsce przy stanie 16:10. Zdecydowanie ciekawiej, a zarazem trudniej obu ekipom było na Mirage’u, a to za sprawą dogrywki. HAVU ma czego żałować, ponieważ prowadziło 15:9, a więc posiadało wszystko, by doprowadzić do mapy numer trzy. Jednak to podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego na swoje konto zapisali sześć oczek z rzędu, co dało im dogrywkę. Biała Gwiazda w niej już była nieomylna, bo wygrała z kolei cztery odsłony, co przełożyło się na ostateczne zwycięstwo 2:0 i awans do ostatecznych rozgrywek.

Ćwierćfinał European Development Championship 4 przypieczętowała dziś Pompa. Polacy niespodziewanie wygrali z Nexus 2:1. Początek w wykonaniu Mikołaja “mouza” Karolewskiego i spółki zdecydowanie mógł się podobać, a to dzięki wygranej Nuke’a 16:6. Role się odwróciły na Mirage’u, bo tego Pompa Team przegrał do pięciu. Na Inferno w teorii działo się najwięcej, bo i na nim ujrzeliśmy sporą liczbę rund. Koniec końców to Pompa mogła się cieszyć z triumfu 16:9 i awansu do dalszej części turnieju, czyli ćwierćfinału. Na tym etapie PT zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Spirit Academy kontra mCon. 

W Spring Sweet Spring 2 utrzymało się Izako Boars, które wyeliminowało KOVĘ. “Dziki” z bilansu 1-2 doprowadziły do 2-2 i już jutro stoczą ostateczny bój o być albo nie być w SSS 2. Zawodnicy Bartosza “Hypera” Wolnego radzili sobie lepiej na Mirage’u, który padł ich łupem 16:9. Inaczej było na Nuke’u, a to dlatego, że Samu “uli” Leirilaakso cieszyli się z wygranej 16:10. O wszystkim przesądziło Vertigo, ale tam lepsi po prostu byli Polacy, zwyciężając 16:11, a całe zawody 2:1. 

Przygoda HONORIS z ESL National Championship Global Playoffs Spring długo nie potrwała. Zespół Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa przegrał w pierwszym meczu (ćwierćfinałowym) z EC Brugge 0:2. Polacy na Mirage’u nie byli w stanie dojść do głosu i ulegli 8:16. Za to Nuke mógł się podobać każdemu. Belgijsko-polski kolektyw co prawda wygrywał 15:12, ale nie udało mu się uniknąć dogrywki, a w zasadzie dogrywek. W nich to EC Brugge okazało się lepsze i wygrało 22:19 awansując jednocześnie do półfinału turnieju premiowanego IEM-em.

Czwartkowe wyniki polskich drużyn prezentują się następująco:

x-kom AGO 2:1 Entropiq – Mirage 16:10, Dust2 5:16, Nuke 16:12

Wisła All iN! Games Kraków 2:0 HAVU – Nuke 16:10, Mirage 19:15

Pompa Team 2:1 Nexus – Nuke 16:6, Mirage 5:16, Inferno 16:9

Izako Boars 2:1 KOVA – Mirage 16:9, Nuke 10:16, Vertigo 16:11

Honoris 0:2 EC Brugge – Mirage 8:16, Nuke 19:22