AGO odpada z LOOT.BET Cup #2

Autor: Paweł Wilk

Zmniejszyły się szanse na udział polskiej drużyny w turnieju cs_summit 2. Z internetowych kwalifikacji odpadł właśnie jedyny reprezentant Polski – AGO Gaming.

Polacy odnieśli wczoraj niespodziewaną porażkę. W ćwierćfinałowym spotkaniu AGO nie sprostało wymaganiom Vega Squadron. Sporą przewagę rosyjsko-ukraińskiego składu oglądaliśmy na pierwszej mapie. Na Inferno Gruby i spółka zaczęli po stronie broniącej i zdołali zdobyć tylko dwa oczka. Po zmianie stron było lepiej, ale ogromnej przewagi nie udało się odrobić, więc mapa zakończyła się wynikiem 6:16.

Niewiele lepiej wyglądała pierwsza połowa Traina. Ponownie biało-czerwoni rozpoczęli po stronie CT, jednak znowu drużyna Dmitriy’a “jRa” Chervaka była lepiej przygotowana i wypracowała sobie przewagę 11:4. W drugiej połowie AGO prezentowało się dużo lepiej, a wynik na tablicy zaczynał się wyrównywać. Niestety dla polskich kibiców kluczowe rundy trafiały na konto Vega Squadron, które ostatecznie wygrało 16:13 i wywalczyło awans do półfinałów.

AGO 0:2 Vega Squadron

Inferno 6:16
Train 13:16

Tam ich rywalem będzie Mousesports, natomiast w drugiej parze zagra Valiance oraz Heroic. Zwycięzca LOOT.BET Cup #2 zapewni sobie grę na turnieju w Los Angeles, gdzie zobaczymy także pięć bezpośrednio zaproszonych składów.