AGO oraz Illuminar ze zwycięstwami na ESEA MDL Season 32 Europe!

Autor: Mateusz Olczyk

Udany dzień dla polskich drużyn na ESEA MDL Season 32 Europe! Zarówno AGO, jak i Illuminar ogrywają swoich oponentów w postaci kolejno CR4ZY oraz ex-Epsilon

Pierwszym z meczy było starcie AGO oraz CR4Zy. Rozgrywka na Nuke zaczęła się od krótkiej serii ze strony międzynarodowej formacji, która na start wyrobiła sobie przyjemną, 3-puntkową przewagę. I choć Jastrzębie na moment wyszły na prowadzenie dzięki 5-ciu wygranym pod rząd, to zespół pod przewodnictwem Luka “emi” Vuković’a nie zamierzał tanio sprzedać swojej skóry. Identyczna, jak przed momentem dla AGO, ilość zwycięskich rund pozwoliła im na zdobycie przewagi, którą utrzymali aż do końca pierwszej połowy. Ta zakończyła się wynikiem 8:7.
Druga pistoletówka w tym starciu wpadła na konto AGO, jednak nie wystarczyło to do znacznego poprawienia swojego wyniku – już rundę później to CR4ZY ponownie zaserwowało 3-puntkową serię, chwilę później to jednak nasi rodacy zdobywali podobną ilość punktów. Furlan i spółka nie pozwolili jednak na dłuższą passę wymian, prostą drogą ruszając po zwycięstwo. Polacy zamknęli starcie 16:13

AGO 1:0 CR4ZY –  Nuke 16:13

Drugim z dzisiejszych spotkań był mecz Illuminar kontra ex-Epsilon, rozgrywający się na Overpassie. Polacy zaczęli tu naprawdę ostro, bowiem weszli w starcie aż 8-io punktową serią! Dopiero wtedy nastąpiło przełamanie ze strony SPELLAN’a i spółki, które jednak… niewiele zmieniło. Poza tą wpadką Polacy oddali zaledwie jedną rundę więcej, zamykając pierwszą połowę z monstrualną przewagą 13:2.
Dopiero zmiana stron pozwoliła nam na obejrzenie jakiegoś opóru ze strony ex-Epsilon, jednak było już o wiele, wiele za późno na choćby marzenie o comebacku. Zawodnicy międzynarodowego składu mogli liczyć już tylko na poprawienie swojego wyniku, by ratować honor. To mimo wszystko również nie wyszło, bowiem Polacy zamknęli mapę 16:4.

Illuminar 1:0 ex-Epsilon –  Overpass 16:14