AGO przegrywa z Nemigą w LOOT.BET Season 2

Autor: Kamil Kowala

Nie jest tajemnicą, że gracze AGO Esports nie są ostatnio w najlepszej dyspozycji. Potwierdziło się to po raz kolejny dziś w meczu LOOT.BET Season 2, gdzie przegrali z Nemigą 2:0. Oznacza to niestety koniec tych rozgrywek dla Jastrzębi.

Batalia rozpoczęła się na wyborze Białorusinów, czyli de_nuke. Początek spotkania był dość chaotyczny, a po wygranej przez Nemigę pistoletówce nastąpiło kilka przełamań w rundach force. Sytuacja się jednak ustabilizowała, a lollipop21k i koledzy w pewnym momencie prowadzili 7:3 po stronie terro. Na szczęście dla Polaków z czasem ich obrona zaczęła wyglądać coraz lepiej, a wygrywana runda za rundą przyczyniła się do remisu 7:7. Ostatni punkt pierwszej połowy wpadł jednak na konto naszych rywali. Po przerwie mocny start w ataku zaliczyły “Jastrzębie”, wygrywając pięć z sześciu pierwszych rund. Wtedy niestety coś w szeregach naszych rodaków zacięło, a szczęście ewidentnie zaczęło sprzyjać przeciwnikom. Najbardziej w głowach graczy AGO zapadną z pewnością dwie ostatnie rundy, gdzie lollipok21k i Jyo wygrali odpowiednio w sytuacjach 1v2 i 1v3, dzięki czemu cieszyli się ze zwycięstwa 16:13.

Po przerwie zawodnicy pojawili się na serwerze na Overpassie, czyli wyborze Polaków.  Scenariusz mogłoby się wydawać bliźniaczy do pierwszej mapy. Runda pistoletowa wpadła na konto Nemigi, po czym Jastrzębie odpowiedziały udanym forcem. Dalsze zmagania to fantastyczna obrona nadwiślańskiej drużyny i świetne rundy głównie od Damiana “Furlana” Kisłowskiego, który w dużym stopniu przyczynił się do prowadzenia 7:2. Po jednej zwycięskiej rundzie Białorusinów znów nadeszła dominacja AGO, a dzięki znakomitym 4k od Kisłowskiego i ugranym clutchu 1v1 przez SZPERA mogliśmy się cieszyć z prowadzenia 11:4. Druga połówka to solidna obrona ROBO i spółki. Pozwoliła im ona zbliżyć się do Polaków na jedno oczko. Mimo to nasi rodacy zachowali chłodną głowę i wygrali niemal wszystkie z pozostałych rund aż do stanu 15:11, z których jedna dość nietypowo zakończyła się bez żadnego zabójstwa. Przeciwnicy nie złożyli jednak broni i zdołali doprowadzić do dogrywek. Pierwsza z nich nie przyniosła rozstrzygnięcia, aczkolwiek w drugiej Polacy nie popisali się, przegrywając 22:19, a w całym spotkaniu 2:0.

Już jutro Polacy zmierzą się na LANie podczas Lotto Pucharu Zdobywców Pucharów, na którego temat więcej informacji znajduje się tutaj.