AGO triumfatorem Skinhub Season 2

Autor: Daniel Ryszkowski
AGO Gaming

Do finału internetowego turnieju Skinhub Season 2, dzięki awansowi z drabinki wygranych, zawodnicy AGO Gaming przystępowali z mapą przewagi. Przeciwnikami Polaków byli gracze serbskiej drużyny Valiance, którzy w starciu decydującym o awansie do finału okazali się lepsi od ekipy PRIDE.

Pojedynek na wybranym przez Valiance inferno znacznie lepiej rozpoczęli Polacy. Zawodnicy AGO skutecznie bronili dostępu do bombsite’ów, czego efektem było najwyższe w tym meczu prowadzenie: 10:3. Początek drugiej połowy, podobnie jak koniec pierwszej, należał do graczy serbskiej drużyny. Pierwszy w tym spotkaniu remis oglądaliśmy przy stanie 11:11, a pierwsze prowadzenie dla Valiance już rundę później. Do samego końca zespoły szły “łeb w łeb”, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W dodatkowym czasie gry gracze AGO zaprezentowali się stabilniej, wygrywając tę część meczu 7:5, a całe spotkanie 22:20.

Kolejną, jak się okazało ostatnią mapą meczu okazał się wybrany przez Polaków train. Gospodarze mapy bezbłędnie weszli w spotkanie, rozpoczynając je od prowadzenia 7:0. Do końca pierwszej połowy Valiance zdołało odpowiedzieć zaledwie czterema rundami, a obraz gry nie sugerował żadnych niespodzianek. Po zmianie stron zawodnicy serbskiej drużyny zdołali rozdać jeszcze kilka ciosów, ale tego wieczora Polacy na swojej mapie okazali się zbyt silni. Druga połowa zakończyła się wynikiem 5:5, a całe spotkanie 16:9.

AGO 3:0 Valiance (22:20 – inferno, 16:9 – train)

Za zwycięstwo w drugiej edycji internetowego turnieju Skinhub na konto drużyny AGO wpłynęło 6,000$.