AGO w finale Fusion.bet Masters; Kinguin ogrywa Tempo Storm w ramach GG.BET Majestic

Autor: Paweł Wilk

Team Kinguin i AGO Esports nieźle zaprezentowali się w dzisiejszych internetowych spotkaniach. Ekipa dowodzona przez Wiktora “taza” Wojtasa wygrała pierwszy grupowy mecz europejskich eliminacji GG.BET Majestic, natomiast Damian “Furlan” Kisłowski wraz z kolegami awansowali do finału Fusion.bet Masters.

AGO jako pierwsze stanęło do walki w poniedziałkowych rywalizacjach. W półfinale turnieju od Thunder Media Polacy spotkali się ze szwedzkim Red Reserve. Stawką był awans do finału, gdzie czeka już GODSENT i czek na 7 tysięcy dolarów. Furlan i spółka tylko na pierwszej mapie mieli problem z ekipą Niclasa ”PlesseNa” Plessena. Szwedzi na swojej mapie zagrali bardzo pewnie i agresywnie, czym sprawiali ogromne problemy. Ostatecznie kibice byli świadkami dogrywki, która zakończyła się zwycięstwem AGO 22 do 20. Mniej emocji było na Overpassie. Ulubiona w ostatnim czasie mapa zwycięzców 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski trafiła na ich konto wynikiem 16:10.

Udany wieczór zanotowali także reprezentanci Team Kinguin. W pierwszym meczu zamkniętych eliminacji do GG.BET Majestic Polacy mierzyli się z Tempo Storm, gdzie występuje obecnie Paweł “Innocent” Mocek. Były zawodnik Sprout nie zapamięta tej rywalizacji zbyt dobrze, ponieważ bardziej doświadczona ekipa wygrała 2 do 0 (16:14, 16:4). Jutro Kinguin zmierzy się z ENCE w finale drabinki wygranych, a zwycięstwo oznaczać będzie awans do fazy pucharowej, gdzie czeka już zaproszone AGO.

Team Kinguin blisko jest awansu na Adrenaline Cyber League 2018, który odbędzie się pod koniec maja w Rosji. Dziś drużyna pokonała w półfinale głównych eliminacji zespół KPI Gaming. Na Trainie Taz wraz z kolegami wygrali 16:9, natomiast Overpassie potrzebna była dogrywka, która zakończyła się rezultatem 19:17 dla Team Kinguin. Tutaj w finale czeka już AVANGAR.