IzakTV

Strona główna » AGO, Wisła, HONORIS i PACT zagrają w drugim dniu play-offów ESL MP

AGO, Wisła, HONORIS i PACT zagrają w drugim dniu play-offów ESL MP

Autor: Krzysztof Sarna

Faza play-off wiosennych ESL Mistrzostw Polski rozkręca się na dobre. Dzisiaj odbędą się kolejne dwa spotkania, a z turniejem pożegna się jedna formacja. Na serwerze zamelduje się, można by rzec śmietanka, bo AGO, Wisła Kraków, HONORIS oraz PACT.

Aż trudno pomyśleć, że ktoś z dwójki x-kom AGO i Wisła All iN! Games Kraków zakończy dziś swój byt w ESL Mistrzostwach Polski. Tak jednak będzie, bo właśnie takie mecz odbędzie się w ramach drugiej rundy drabinki przegranych. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 17:00, a jego zwycięzca spotka się w ostatniej, trzeciej rundzie drabinki przegranych z przegranym późniejszego starcia HONORIS kontra PACT. Fakt jest jednak taki, że raczej nikt nie zakładał, że na szóstym miejscu zakończy swoją przygodę z ESL Mistrzostwami Polski AGO bądź Wisła. Po raz ostatni drużyny te mierzyły się 16 kwietnia i to również w play-offach, ale 36. sezonu ESEA Premier. Wtedy lepsze okazały się “Jastrzębie”, które po emocjonujących zawodach zwyciężyły 2:1. Jeśli natomiast mówić o wczorajszych dziejach, to podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa bardzo szybko rozprawili się z Pompa Teamem, ale klub z Krakowa męczył się z Teamem ESCA Gaming. Nie ulega jednak wątpliwościom, że obie ekipy grają ostatnio w kratkę i zwycięstwo którejkolwiek nie będzie niespodzianką. Z pewnością kibicom przypadłyby trzy areny do gustu jak ostatnio, a minimalnym faworytem wydają się Michał “snatchie” Rudzki i jego kompani. 

Awans do półfinału będzie miało okazję przypieczętować dzisiaj HONORIS bądź MAD DOG’S PACT. Dla tych formacji będzie to debiut w play-offach, wszak wczoraj jeszcze nie występowały. Jednak zapracowały sobie na to dzięki dobrej dyspozycji w etapie zasadniczym, gdzie ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa i Filipa “NEO” Kubskiego uplasowała się na trzeciej pozycji, a PACT czwartej. Jednak już na samym starcie należy zaznaczyć, że przegrany jeszcze pozostanie w turnieju, a w niedzielę zagra z wygranym poprzedniego meczu, czyli AGO kontra Wisła. Jutrzejsze starcie będzie premiowane ostatnim miejscem w półfinale. Wracając jednak do tego, co dzisiaj, a więc potyczki HONORIS z PACT-em, to będzie to druga potyczka tych drużyn w ciągu trzech dni. Do ostatniego starcia doszło dokładnie 5 maja w ubiegłą środę w Polskiej Lidze Esportowej. Wówczas wygrali podopieczni Vincenta “vinS-a” Jozefiaka, którzy triumfowali 2:0. 

Harmonogram sobotnich spotkań ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

17:00 | x-kom AGO vs. Wisła All iN! Games Kraków – BO3

20:00 | HONORIS vs. MAD DOG’S PACT – BO3
Wszystkie te spotkania będą transmitowane na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Dostaniecie się na niego klikając w ten odnośnik.