AGO wygrało Fusion.bet Masters

Autor: Paweł Wilk

Zawodnicy AGO Esports dopisali do swojego konta kolejne turniejowe zwycięstwo. Michał “snatchie” Rudzki i spółka pokonali GODSENT w finale Fusion.bet Masters.

Internetowa rywalizacja zaczęła się na Inferno, gdzie nie brakowało emocji. Po pierwszej połowie prowadzenie 8:7 było na koncie AGO, jednak po zamianie stron to Szwedzi zagrali dużo lepiej i byli blisko zwycięstwa. Ostatecznie na tablicy wyników pojawił się remis 15:15 i potrzebna była dogrywka. Ta została wygrana przed GODSENT, które objęło prowadzenie w mapach.

Po krótkiej przerwie zawodnicy przenieśli się na Overpassa. W pierwszej połowie oglądaliśmy prawdziwy pogrom w wykonaniu Joakima “disco doplana” Gidetuna i spółki, którzy prowadzili 11 do 4. Słaby wynik nie załamał Polaków. Ci zaczęli odrabiać straty i szybko doprowadzili do remisu. Chwilę później było po mapie, ponieważ AGO zgarnęło dwie ostatnie rundy. Decydujący Mirage także prowadzony był w wyrównanym tempie, z lekką przewagę Szwedów w pierwszych rundach. Po stronie broniącej AGO złapało odpowiedni wiatr i zwyciężyło 16:13.

AGO 2:1 GODSENT

de_Inferno – 17:19
de_Overpass – 16:14
de_Mirage – 16:13

AGO wygrywając finał Fusion.bet Masters, zgarnęło główną nagrodę w postaci czeku na 7 tysięcy dolarów. Srebrni medaliści będą musieli zadowolić się kwotą 3 tysięcy.